Magyarországnak és a magyar Országgyűlésnek szolidaritást kell tanúsítania a belorusz nép iránt – hangsúlyozta Németh Zsolt, az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes elnöke a testület szerdai ülése után, sajtótájékoztatón. A zárt ülésen Vargha Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium polgári hírszerzésért felelős államtitkára, Czukor József, az Információs Hivatal főigazgatója és Ugrósdy Márton, a Külügyi és Külgazdasági Intézet igazgatója tartott tájékoztatót a fehérorosz választások nyomán kialakult helyzetről.
Németh Zsolt úgy fogalmazott: mint volt kommunista országok, a közép-európai nemzetek nagyon nagy odafigyeléssel és együttérzéssel követik nyomon azt a demokratikus mozgalmat, amely kibontakozott Fehéroroszországban. Úgy vélte, hogy annak mérete, volumene miatt „el is várható”, hogy a nyugati országok, az Európai Unió és a NATO tagállamai, az Európa Tanács országai a legnagyobb támogatásukról biztosítsák a mozgalmat. „A belorusz öntudat erős, széles körű és komoly társadalmi bázisra támaszkodik” – mondta a kormánypárti politikus. Szavai szerint ennek az öntudatosodásnak fontos vonatkozása, hogy nem valaki vagy valakik ellen fogalmazza meg önmagát, hanem határozott közösségi identitás nyilvánul meg az egész országban.