Izzott a levegő a stúdióban, Csintalan durván lejáratta magát
A bukfenckirály ismét alakított.
A Kúria elutasította az MSZP-hez kötődő Politikatörténeti Intézet felülvizsgálati kérelmét, az éveken át tartó pereskedést a Magyar Állam nyerte meg.
Ahogy arról az Origo beszámolt, a Magyar Állam korábban jogi úton kérte az MSZP-hez kötődő Politikatörténeti Intézetet (PTI) mint jogcím nélküli birtokost, hogy a Kúria egy korábbi döntése értelmében hagyja el a Néprajzi Múzeumnak és a PTI-nek helyet adó Igazságügyi Palotát,
A Magyar Állam érvelése szerint a Kúria ítéletéből következően a jogviszony a kötelmi jog szabályai szerint egyoldalú jognyilatkozattal felmondható; a felmondás az állam részéről pedig megtörtént.
Az elsőfokú bíróság még 2019. december 18-án kötelezte a PTI-t, hogy a perbeli ingatlanrészt az ingóságaitól kiürített állapotban 30 napon belül hagyja el, és adja át a Magyar Államnak. Továbbá kötelezte az PTI-t az államnak 2 009 775 forint perköltség megfizetésére is.
A Fővárosi Ítélőtábla a másodfokú eljárásban hozott, július 14-i ítéletében közölte: az elsőfokú bíróság helytállóan állapította meg, hogy a haszonkölcsön-szerződés felmondása következtében
A PTI ragaszkodott az épülethez
Mint arról a Magyar Nemzet beszámolt: annak ellenére, hogy megszületett az elsőfokú és a másodfokú jogerős döntés is, a Politikatörténeti Intézet a júliusi döntéssel szemben felülvizsgálati kérelmet nyújtott be a Kúriához.
A Mandiner információ szerint azonban
Ennek értelmében a Politikatörténeti Intézetnek már augusztus közepe óta el kellett volna hagynia az Igazságügyi Palota épületét, azaz pont került az évek óta húzódó történet végére.
A perben a Magyar Államot dr. Varga István ügyvéd képviselte, aki lapunknak a következőt nyilatkozta: „A Politikatörténeti Intézetnek több, mint másfél éve volt arra, hogy az ingatlanból a Magyar Állam felmondására tekintettel elköltözzön. Ennek szükségszerű megszervezése helyett az intézet azonban az időhúzó pereskedést választotta, azaz elkerülhetetlenné tette a jogerős ítélet végrehajtásának az elrendelését. A több évtizede baloldali társadalomtudományi kutatóhelyként aposztrofált, Hauszmann által tervezett gyönyörű épület végre hosszú-hosszú évek után eredeti társadalmi rendeltetését, funkcióját töltheti be a legfőbb bírói fórum székhelyeként”.