A Fidesz után a DK is nekiment a Karácsonyék által bevezetett közlekedési rendnek
Egy másik ügyben, a fővárosi dugók kérdésében is feszültség tapintható ki a fővárosi DK és a budapesti városvezetés között. A DK budapesti elnöke, az MSZP-ből a Gyurcsány-pártba átlépő Trippon Norbert csütörtökön közleményben szólította fel a fővárosi vezetést arra, hogy „mindent tegyen meg azért, hogy Budapest elkerülje az iskolakezdés idején megszokott dugókat”. A DK politikusa szerint „már most látszik, hogy hol vannak azok a közlekedési gócok és helyzetek, ahol a forgalmi rend átgondolására, esetleges átszervezésére lehet szükség, most még van idő erre. A dugóban veszteglő autók nem szolgálják sem az autósok, sem a tömegközlekedők, sem a biciklisek, sem a gyalogosok érdekeit, ezért mindent meg kell tenni, hogy a Főváros elkerülje a közlekedési káoszt!”
A Fidesz már hónapok óta szorgalmazza a Karácsonyék által bevezetett új közlekedési rend felülvizsgálatatát. Fürjes Balázs, Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár még júliusban beszélt arról a Népszavának, hogy „tisztelettel kérjük a városvezetést, hogy fejezze be az autósok üldözését. Autóval közlekedni nem deviancia. Sokaknak elengedhetetlen eszköz ez a munkába járáshoz, a családi élet szervezéséhez. A szeptemberi kezelhetetlen dugók kialakulásának elkerüléséhez fel kell számolni a nagy forgalmú utakon kialakított kerékpársávokat, és alaposan meg kellene gondolni a beharangozott sebességkorlátozás bevezetését is.”