Gál Kinga Madridban: Igazunk van és igazunk is lesz a migrációellenes politikával

Miniszterelnöki videóüzenettel és a Patrióták magyar alelnökének felszólalásával zajlott le a spanyol jobboldali Vox madridi nagygyűlése.

A válság idején számos olyan család van, amely számára a családi pótlék az egyetlen biztos bevétel – fogalmazott Arató Gergely.
A Demokratikus Koalíció sérelmezi, hogy az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága nem vette napirendre a DK azon javaslatát, hogy a koronavírus-járvány miatt duplázzák meg a családi pótlékot. A DK frakcióvezető-helyettese csütörtöki, a testület ülését követő online sajtótájékoztatóján úgy értékelt, kiderült, hogy a Fidesz csak szavakban családbarát.
Arató Gergely hangsúlyozta, a családi pótlék utoljára tíz éve emelkedett. Most, a válság idején számos olyan család van, amely számára ez az egyetlen biztos bevétel – tette hozzá, szerinte a „magyar családok elleni bűn”, hogy a Fidesz tárgyalni sem hajlandó a javaslatról.
(MTI)