Horthyra emlékeztek és antifasiszták is tüntettek Budapesten
2020. március 01. 21:21
Fáklyás felvonulást tartott a Mi Hazánk Mozgalom Horthy kormányzóvá választásának 100. évfordulóján. Ellentüntetők többek között „Horthy bűnök! Fehérterror!” feliratú táblával és „Nácik haza!” rigmussal fejezték ki nemtetszésüket.
2020. március 01. 21:21
p
0
0
173
Mentés
A Mi Hazánk Mozgalom fáklyás felvonulást tartott Horthy Miklós kormányzóvá választásának 100. évfordulója alkalmából vasárnap a fővárosban. A megemlékezésen a Horthy Miklós Társaság, a Trianon Társaság, a Független Kisgazdapárt, a MIÉP, a Betyársereg, a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom, a Nemzeti Jogvédő Szolgálat, a Délvidéki Magyar Polgári Szövetség képviselői, valamint „gárdisták” vettek részt.
Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke azt mondta: „nincs az az eső, nincs az a hörgő magyargyűlölet, amely megállíthatna minket”. Az egész Horthy-korszak örökösei vagyunk – mondta, hozzátéve, azt vallják, hogy Magyarország a magyaroké. Közölte, hogy három parlamenti képviselőjük a napokban kezdeményezte a trianoni szerződést ratifikáló törvény hatályon kívül helyezését.
Megkerülhetetlen Horthy
Hegedűs Loránt református lelkész, a Horthy Miklós Társaság elnöke az egykori kormányzó társadalompolitikai rehabilitálásának fontosságát hangsúlyozta, mondván, Horthy alakja „megkerülhetetlen, ha el akarjuk érni, hogy a magyarságra visszafordított vérvádat elhárítsuk, nevezetesen az utolsó Hitler-csatlós vádját és mindazokat a jelzőket, amelyek ebből a történelemhamisításból következnek”.
A megemlékezés a Szent Gellért téren kezdődött, ahol Novák Előd, a Mi Hazánk alelnöke azt követelte, hogy a főváros fogadja posztumusz díszpolgárává a kormányzót, illetve állítsák fel Horthy Miklós lovas szobrát a Szent Gellért téren. Ezt követően a megemlékezők alkotta fáklyás menet – egy, a volt kormányzó egykori budapesti bevonulására emlékezve – egy fehér ló felvezetésével a Szent Gellért térről, a Szabadság hídon keresztül a Parlamenthez közeli Vértanúk teréig vonult. Nemzeti színű és árpádsávos zászlókat lobogtattak, illetve mindvégig a „Vesszen Trianon!” rigmust skandálták.
„Horthy bűnök! Fehérterror!”
Már a Műegyetem rakpartnál ellentüntetők várták a megemlékezés résztvevőit, a rendezvényt fütyüléssel, bekiabálásokkal és egy kisteherautóról sugárzott hangos zenével próbálták megzavarni. Az ellentüntetők a többi között a „Horthy bűnök! Fehérterror! Fasiszta állam! Antiszemita törvény! Kamenyec-Podolszkij! Újvidéki vérengzés!” feliratú táblával tiltakoztak. illetve a „Nácik haza!” rigmust skandálták.
A Fővám térnél az ellentüntetők egy másik csoportja a „Fehérterror, Horogkeresztények” feliratú molinó kifeszítésével várták a menetet, illetve a „Nácik takarodjatok!” rigmust skandálták. A Szent Gellért téri rendőri zárlat feloldását követően az ellentüntetők „A fasiszták nem törnek át!” feliratú molinó mögött a megemlékezés utolsó helyszínére a Vértanúk teréhez vonultak, ahol ismét füttyszóval, bekiabálásokkal és hangos zenével igyekeztek megzavarni a rendezvényt. A rendőrök kordonokkal hermetikusan elválasztották egymástól a megemlékezés résztvevőit és az ellentüntetőket; rendbontás nem történt.
Az angol beteg című film magyar főhősének valódi élete lenyűgöző, interaktív albumot ihletett: tartalmában és esztétikájában is méltó ajándék kerülhet a karácsonyfák alá.
Schiffer András a Magyar Jelen podcastjában intézett kirohanást Anthony Blinken amerikai külügyminiszter és a Facebook ellen Toroczkai László Mi Hazánk-elnök profiljának feloldása kapcsán.
Sokkal fontosabb és súlyosabb problémákkal bajlódunk, mint pár éve, amikor a mozgalmatok elfoglalta az agonizáló baloldal helyét a céges érdekeltségek miatt.
Hogyan lehetséges, hogy a történelem összes kultúrája észak, dél vagy kelet felé orientálódott, és sohasem nyugat felé? Az égtájak kultúrtörténete színesebb és tanulságosabb, mint azt a GPS korában bárki gondolná – állítja Jerry Brotton, a reneszánsz professzora.
Edgar v. Schmidt-Pauli: HORTHY MIKLÓS tengernagy, népi hős és kormányzó
Máthé Erika, a könyvet teljesen a saját pénzéből kiadó előszavából :
Prónay naplóját 1963-ban adták ki, a legsötétebb kommunista időkben. Még, ha az ő naplója is, lehet hiteles az, amit állít? Valószínűleg gyűlölte Horthyt, amiért 1921-ben nyugállományba helyeztette és elbocsátatta. Ezek után bármit leírhatott a naplójában Horthy ellen, hogy bosszút álljon sérelmén. Prónay naplójából én csak ezt a két mondatot tudom jó szívvel idézni:
"A Gellért-szállónál Horthy köszönő válaszában a hangsúlyt a bűnös Budapest lakolni fog mondatára helyezte. Nagyon kár, mert ezt nem igen éreztük meg az utána következő évek folyamán mi, akik a fent jelzett rendszabályozást mindig vártuk és óhajtottuk, mert sem az a néhány zsidó, akik azután még meg lettek verve, vagy az a zsidó zongoragyáros halála, akit a Kovács testvérek elgajdeszoltak, nem merítették ki a forradalom, azután a kommunizmus előidézőinek a visszajáró kölcsön fejében érdemben való bűnhődését."
[email protected]