Harrach Péter KDNP-frakcióvezető kiemelte: jó érzés volt tapasztalni, hogy a kormány és a politikai pártok képviselői felelősen tárgyaltak, megcsillant az együttműködés és a közös politikai felelősség „léte”, ez a parlament életében új jelenség.
Lukács: Bölcs belátást igényel az ellenzéktől a rendkívüli jogrend
Harangozó Tamás, az MSZP frakcióvezető-helyettese szintén a rendszeres egyeztetés fontosságát emelte ki. Minden olyan parlamenti lépést megtesznek, amire szükség van a járvány megelőzéséért, az emberek megsegítéséért – szögezte le. Közlése szerint az ellenzékiek elmondták „kritikáikat, félelmeiket, fenntartásaikat a helyzet kormányzati kezelésével kapcsolatban”, de esélyt kell adni arra, hogy ezekben változás lesz, így kifogásaikat nem kívánta részletezni. Az MSZP hétvégére tervezett kongresszusáról kérdésre azt mondta: mindent az előírások szerint rendeznek meg; „zárt, viszonylag gyors, akár egy óra, másfél óra alatt lezavart, valóban csak döntéshozó kongresszust kívánunk tartani”.
Lukács László György, a Jobbik frakcióvezető-helyettese kifogásaik – köztük az iskolabezárások elmaradásának – hangoztatása mellett jelezte, támogatják a járvány megfékezésére tett intézkedéseket. Javaslataik között említette egy olyan közúti folyosó létrehozását, amellyel „biztonsággal kezelni lehet” a kontinens nyugati felén dolgozó kelet-európai vendégmunkások áthaladását az országon. Felvetette: az eddig nem látott, nem ismert rendkívüli jogrend felelős fellépést, „bölcs belátást” igényel az ellenzéki pártoktól.
Burány: A külképviselet nem tud segítséget nyújtani az olaszországi magyaroknak