A legnevesebb amerikai egyetem kutatási központot nyit Magyarországon

2020. március 06. 22:17

Az Innovációs és Technológiai Minisztérium közlése szerint Palkovics László is többször tárgyalt az MIT-vel.

2020. március 06. 22:17

Európai képzési központot nyit a Debreceni Egyetemen a világ vezető mérnökképző egyeteme, a Massachusetts Institute of Technology (MIT) – írja az  Index.

Az MIT-n hét éve működik az a PhD hallgatókat célzó MIT Catalyst képzési program, amely piacképes egészségügyi kutatási projekteket igyekszik tető alá hozni.  A program iparági és kórházi/egyetemi mentorok bevonásával újszerű módon közelíti meg a fejlesztéseket, amelyeket a klinikai ellátás igényei vezérelnek. Talán ennek is köszönhető, hogy az MIT Catalyst piacképes projektjeinek aránya jelentősen meghaladja az MIT egyéb programjaiét és a hasonló orvosi-kutatási programok eredményeit. A program keretében 31 intézményben 88 kutatócsoport működik, közülük 16 már a projekt- vagy termék-fejlesztésig is eljutott, 5 startup indult el.

A program Európában 2020-ban kezdi meg működését

Európában az első fázisban 3 hub-ot hoznak létre: Madrid és Erlangen mellett Debrecen is a program teljes jogú európai képzési központja lesz. A Debreceni Egyetemnek ezzel fontos szerepe lesz az MIT Catalyst módszertanának európai meghonosításában és a gyakorlati, orvosi-klinikai szempontok érvényesítésében, hogy a kutatási programok valós klinikai igényeket elégítsenek ki.

A Massachusetts Institute of Technology a programhoz elnyerte az Európai Unió pénzügyi támogatását, és az unió szerveként működő Európai Innovációs és Technológiai Intézet (EIT) finanszírozását. A programban ipari partnerként együttműködik a szintén bostoni székhelyű GE Healthcare üzletága is.

Az európai központok kialakításakor fontos szerepet játszottak korábbi személyes kapcsolatok is. Erlangenben például egy korábban az MIT-n kutató egyetemi oktató lesz a projektgazda. A debreceni képzési központ is a GE Healthcare támogatásával jön létre. A vállalati kapcsolatot erősítette, hogy Ascsillán Endre, a GE Magyarország alelnöke az egyetem oktatója, az intézményben működő Mérnöki és Üzletfejlesztési Innovációs Intézet (MÜZLI) vezetője.

Palkovics László is többször tárgyalt az MIT-vel

2019 szeptemberében fogadta az MIT Catalyst Program delegációját, majd tavaly novemberben tárgyalt William „Mo” Cowannel, a GE globális kormányzati ügyekért felelős elnökével. Az elnök jelezte, hogy a következő amerikai útja során szívesen látnák vendégül a minisztert a GE globális központjában. Palkovics László áprilisában az MIT és a GE központjába, Bostonba utazik, ahol egyeztet az egyetem és a vállalat vezetőivel, emellett szakmai előadásokat is tartanak.

Összesen 16 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
nemecsekerno_007
2020. március 07. 21:44
Épp jó lesz a Természettudományi Múzeum mellett.
Mich
2020. március 07. 15:18
Soros meg kinyalhatja...
zakar zoltán béla
2020. március 07. 11:44
vertesandrewtuggyamán
kunfia
2020. március 07. 08:59
Hajaj! Kevés az esély,hogy lesz ebből valami,ha Palkovicsék belemásznak,mert csak olyan projektet engedélyeznek nálunk,amelyből az Orbán család pénzhez juthat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!