A polgári engedetlenség tudatos szabály-, illetve törvénysértés, amiért illik vállalni a felelősséget.
Megszületett az ítélet a Kölcsey gimnázium kirúgott tanárai ügyében.
Nem hoztak eredményt a tárgyalások a szakszervezet közleménye szerint.
Február 14-én zajlott a BKV-nál az úgynevezett kollektív munkaügyi vita, amely a sztrájk előszobájának számít, ezen a feleknek nem sikerült megegyezésre jutni, a cég vezérigazgatója változatlanul 8 százalékos béremelést ajánlott, a szakszervezetek kitartanak a 15 százalékos követelés mellett – számolt be a Portfolio, az Egységes Közlekedési Szakszervezet közleményére hivatkozva.
Ebben a közleményben azt is megírják: a sztrájk előkészítése megkezdődött, ennek következő lépése a sztrájkbizottság megalakulása lesz, amennyiben február 18-án, a kollektív munkaügyi vita második fordulóján sem születik megállapodás a béremelésről.
Naszályi Gábor, az EKSZ elnöke kijelentette a közlemény szerint, hogy a 8 százalék továbbra sem tárgyalási alap, s a munkavállalók érdekében reméli, hogy a BKV vezére, Bolla Tibor nem próbálja meg a következő ülésen is – akkor már hatodszor – lenyomni a torkukon. Az elnök arra is felhívta a figyelmet, hogy a közszolgálati cégeknél a munkabeszüntetést erősen korlátozza a sztrájktörvény, amely szerint a leállás idején is 66 százalékos szolgáltatást kell biztosítani. Ettől – a törvény szerint – csak felfelé lehet eltérni. Szerinte a munkavállalók többsége egyetért a sztrájkkal, ha ez az egyetlen út a bérek feltornászására.
(Mandiner)