Regéczy-Nagy László példáján keresztül szólít meg 14 és 18 év közötti fiatalokat Szentkirályi Alexandra.
A kormányszóvivő Facebook-oldalán azt közölte: „Regéczy-Nagy Lászlót a Bibó-per részeseként 15 év börtönre ítélték, majd szabadulása után is osztályidegennek számított. De nem csak ő szenvedte meg a börtönéveket, ugyanis felesége nyolc hónapos terhes volt, amikor az ÁVÓ elvitte férjét, így egyedül kellett megszülnie lányukat is, akit nélkülözésben nevelt szülei segítségével. A nap folyamán két, velük készült videóval emlékezünk a kommunista elnyomás áldozataira, több millió emberre hazánkban és szerte a nagyvilágon.”
Mint írja, erre az idő múlása miatt van szükség. „Egyre kevesebben vannak, akik még mesélni tudnak ezekről az évekről, emlékezni azonban így is kell, így is lehet.” A videó egyben felhívás is: arra kér mindenkit Szentkirályi Alexandra, hogy tárják a nyilvánosság elé a legsötétebb évekről szóló családi történeteket. „Ezért arra kérek minden – elsősorban 14-18 év közötti középiskolás diákot – hogy nézzen, nézzetek utána a Regéczy-Nagy vagy saját családotok történetének és egy rövid levélben írjátok meg azokat. A leveleket Regéczy-Nagy Lászlóval olvassuk el és az általa kiválasztott levélíró barátaival, iskolatársaival részt vehet egy tárlatvezetésen a Terror Háza Múzeumban, amely a 20. századi diktatúrák áldozatainak állít emléket.”
Természetesen nem az idők végezetéig várja a leveleket a kormányszóvivő: azokat egészen 2020. március 25-ig várja a 1054 Budapest, Garibaldi u 2. postacímre.
(Mandiner)