Nem habozott sokáig Ceglédi Zoltán: Horn Gyulát választaná Magyar Péter helyett
A politikai elemző újfent kíméletlen volt.
Kőszeg Ferenc SZDSZ-alapító beszélt emberi jogokról, az SZDSZ-ről, a Helsinki Bizottságról és Soros Györgyről is.
Az MSZP-SZDSZ koalíció ellenzője volt, de pártérdekből megszavazta azt – mondta el Kőszeg Ferenc a Klub Rádió Szabadság, Elvtársak! című másorában. Az SZDSZ-alapító saját szavai szerint ezek után bizonyos fokon megélhetési politikusként maradt a pártban, mert „kiszámolta, hogy ha még ezt a négy évet megcsinálja, akkor elmehet nyugdíjba, ha pedig nem csinálja végig, akkor legalább tíz évig kéne dolgoznia”.
Kőszeg – aki a Helsinki bizottság alapítótagja is – arról is beszélt, hogy szerinte a '80-as években a demokratikus ellenzék alapvetően az emberi jogokkal foglalkozott és teljesen elfelejtette a marxizmus megvalósítását. Kőszeg szerint a '94-ben újjáalakult Helsinki Bizottságot azért járta át a politika, mert „nem nagyon lehet emberi jogi ügyekben megszólalni úgy, hogy az nem politikai térben legyen”. „Igyekeztünk nem csak akkor tiltakozni, amikor éppen jobboldali kormány van” – vélekedett Kőszeg Ferenc, példaként pedig a 2006-os rendőri fellépés formája elleni tiltakozást hozta fel.
A Helsinki Bizottság anyagi támogatottságával kapcsoltban elmonda: „Soros György magyarországi szervezete, az Open Society is benne volt a bizottság támogatásában ez kétségtelen, de mivel sokat foglalkozik a bizottság menekültekkel így az ENSZ menekültügyi főbiztossága (UNHCR) pénzalapja is támogatja azt.
Kőszeg Ferenc nyíltan beszélt róla, hogy a Helsinki Bizottság éves költségvetésének körülbelül a 30%-a jön Soroshoz köthető szervezetektől, 70%-a pedig nemzetközi, külföldi alapítványokból, illetve állítása szerint nem csekély összeg jön az 1%-os adóhozzájárulásból.
Szénási Sándor műsorvezető úgy összegezte a beszélgetést: „azt lehet mondani, hogy az SZDSZ eltűnt, megszűnt, de mégse igazából, hiszen a Helsinki Bizottság az SZDSZ édes gyermeke és itt van és sajnos virul, mert sajnos van dolga”.
A teljes beszélgetést ide kattintva hallgathatja meg.