Nagyon kiakadtak Los Angeles liberális polgármesterére: hiába figyelmeztették a tűzveszélyre, csak azért is külföldre utazott
Karen Bass korábban azt ígérte, egyáltalán nem fogja elhagyni az országot.
Nyolc afrikai ország boldogulását igyekszik elősegíteni az Agrárminisztérium.
Nyolc afrikai országban fog létrehozni mintafarmokat az Agrárminisztérium annak érdekében, hogy erősítsék a térség gazdaságát, növeljék stablitását és ezzel a népességmegtartó erejét – hangzott el az M1-en. „Amerikai és kínai alapanyagokból raktuk össze azt a hibridet, amit smaragdfának neveztünk el” – nyilatkozta Steier József klímakutató az M1-nek, aki öt éve dolgozik egy, az észak-afrikai alacsony termőképességgel rendelkező területek javításának tervén. Kiemelte, hogy munkájukat segíti az, hogy országunknak nincs gyarmattartó múltja, így a helyieknek szimpatikusak a magyar kutatók, akik a helyszínen dolgoznak. Az Agrárminisztérium célja a magyar szakemberek segítségével olyan tudás, alapanyag és technológia átadása a helyi gazdáknak, mellyel kimaximalizálhatják a gyenge termőképességű területek adottságait. Az első mintafarmok januárban fognak megnyílni, először Ghánában és Kenyában, amikor is 15 növényfaj magjának vetésével elindítják a többéves folyamatot. Nagy István agrárminiszter az M1 kérdéseire úgy válaszolt, hogy a magyar segítségnyújtás erősíti Afrika gazdaságát, stabilitását, így népességmegtartó képességét is. „Az az igazi segítség, ha odamegyünk, és ott tudjuk nekik megmutatni mindazt a lehetőséget, amivel élni lehet” – tette hozzá.
Nem ez ugyanakkor az egyetlen magyar agrárprogram, ami jelenleg fut Afrikában. A kormány nemrég ösztöndíjakkal is segítette az afrikai partnerországok agrártudományokat hallgató diákjait. Idén immáron már több ezren pályáztak ezen ösztöndíjra. A népességrobbanás korszakát élő Afrikának ma minden korábbinál több élelmiszerre van szüksége. A ma még sok helyen fejletlen Afrika egy akkora piac ugyanakkor, melyért a leggazdagabb országok is versenyt futnak, így aki ma jelentős támogatásokat nyújt ezen elmaradott országoknak, később lényegesen jobb pozíciókat szerezhetnek bennük.