Az Országgyűlés honlapjára feltöltött dokumentum szerint a Mentelmi bizottság október 21-én tárgyalja Varju Lászlónak, a Demokratikus Koalíció országgyűlés képviselőjének az ügyét. Ismeretes, a Legfőbb Ügyészség a hónap elején közölte, hogy a 2018-as országgyűlési választások előtt történt februári Varju László-Horváth Imre találkozó a választás rendje elleni bűntettet valósította meg.
Ismeretes, Varju ezen a találkozón próbálta rábeszélni arra a Magyar Szocialista Párt volt politikusát – aki a főváros IV. kerületében népszerű volt –, hogy a javára lépjen vissza. Horváth nem lépett vissza a találkozó után, így elindult Varju ellen, aki azonban fölényesen nyerte meg a választókörzetét.