A Fidesz-KDNP pedig az öt évvel ezelőttinél is nagyobb arányú győzelemre számíthat – közölte a Nézőpont Intézet legfrissebb felmérését a napilap keddi számában.
2019. május 21. 08:16
p
0
0
124
Mentés
A Nézőpont Intézetnek a Magyar Nemzet számára készített legfrissebb közvélemény-kutatásának adatai szerint szerint a kormánypártok a szavazatok 54 százalékára számíthatnak a felmérés szerint, amellyel 13 mandátumhoz juthatnának. A kutatás 32 százalékos részvételt jelez előre, a Fidesz–KDNP első helyezése jelenleg nem kétséges, viszont a második helyre hárman is pályáznak.
Mint írják, a Nézőpont elemzése szerint tíz százalékon áll az MSZP–Párbeszéd, a Jobbik és a Gyurcsány Ferenc vezette Demokratikus Koalíció (DK) is. A helyezési sorrendet az fogja eldönteni, hogy melyik párt tudja a legjobban mozgósítani szavazóit a voksolás napján. Az nagyon valószínű – fogalmaz cikkében a napilap – hogy ezek a pártok két-két mandátumot szereznek a vasárnapi megmérettetésen.
A három politikai formáció közül egyedül a DK tudta növelni a szavazóbázisát a 2018-as országgyűlési választásokhoz képest – mutatja a felmérés, amelyben arra is kitérnek, hogy a Jobbik mintegy tíz százalékkal rosszabb eredményre számíthat, mint a legutóbbi országgyűlési választásokon. A kutatás szerint jó esélye van a mandátumszerzésre a Momentumnak és az LMP-nek. Előbbi a szavazatok hat százalékára számíthat, míg utóbbi ötszázalékos eredményben reménykedhet, így mindketten egy-egy képviselőt küldhetnének az Európai Parlamentbe.
A Kétfarkú Kutya párt a voksok három százalékára, a Mi Hazánk pedig csupán a két százalékára számíthat vasárnap, így ezek a pártok nem számolhatnak mandátumszerzéssel a kutatások alapján.
A Nézőpont legutóbb áprilisban mérte a pártok támogatottságát, amikor a kormánypártok 57 százalékon álltak a biztos szavazó pártválasztók körében. A Jobbik azóta szintén rontott egy százalékpontot, az MSZP–Párbeszéd támogatottsága változatlan. A DK erősődése nem meglepetés az kutatók szerint, ugyani már az előző hónapban is tudott erősödni két százalékpontot, így ez a tendencia folytatódott – olvasható a Magyar Nemzetben. Az egy hónappal ezelőtti eredményhez képest a Momentum és az LMP 1-1 százalékpontot erősödött, a Kétfarkú Kutya párt és a Mi Hazánk támogatottsága pedig változatlan maradt.
Akik a gyűlöletre, a negatív érzelmekre, a rombolásra építenek, azok meglehetősen sérült pszichéjűek, ez tehát visszaigazolhatja Magyar erősödésének okát. Ungváry Zsolt írása.
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 124 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gonterl
2019. május 22. 09:03
A rövid távú és a hosszú távú érdekek érvénysüléséről döntünk. Mindkét érdek, a mi érdekünk és bármelyik szimpatikus nekünk, nem leszünk a magyarok ellensége. Nekem a hosszú távú érdek szimpatikusabb, de elfogadom azt is, ha a rövid távú érdek érvényesül.
https://ktkj.blog.hu/2013/07/24/uniok_kialakulasa
Ha a Jobbik tényleg 10% kap a tavalyi 20% után, akkor elgondolkodhat, hogy érdemes volt-e bolsevizálódnia. A egykori szavazói nem lettek azok. 10% már biztos nem, a maradék egy része meg csak egyszerűen nem figyeli alaposan a politikát.
Ha a Mi Hazánk 2%-át hozzávesszük, még akkor is eltűnt 8%pontnyi szavazótáboruk egy év alatt. Jó sok.
Úgyhogy meg is van a Fidesz előretörésének az oka, ráadásul ehhez semmit nem kellett tennie. A Jobbik önként szétverte magát.
A DK inkább a többi vörös és a sötétzöld rovására erősödik. Az nyilvánvaló, hogy az MSZP-nél is bolsevikabb politikát folytat, ráadásul karakteresebben.
A Momentumot meg nem hiszem el, hiszem, ha látom.