Összehangoltan küld szavazóköri delegáltakat az ellenzék

2019. április 04. 14:14

A cél az, hogy a több mint 10 ezer szavazókör mindegyikében legyen legalább egy ellenzéki delegált.

2019. április 04. 14:14

Egymással összehangoltan küld szavazóköri delegáltakat a május végi európai parlamenti választásra a Jobbik, az MSZP, a DK, az LMP, a Párbeszéd és a Momentum. Az ellenzéki pártok képviselői csütörtökön Budapesten, közös sajtótájékoztatón jelentették be szándékukat, amelynek célja, hogy a több mint 10 ezer szavazókör mindegyikében legyen legalább egy ellenzéki delegált. 

Varju László, a DK alelnöke elmondta, az ellenzéki pártok egyetértenek abban, hogy ellenőrizniük kell a "Fidesz választási rendszerét".

Jakab Péter, a Jobbik országgyűlési képviselője úgy fogalmazott, a tavalyi parlamenti választáson történhettek visszaélések azokban a szavazókörökben, ahol az ellenzék nem képviseltette magát. Kijelentette, céljuk, hogy egy tisztességes választáson olyan „gyomrost” vigyenek be a „rezsimnek”, amelyből az önkormányzati választásokig nem tud felállni.

Harangozó Tamás, az MSZP parlamenti képviselője kifejtette, az ellenzéki pártok egyeztetése azért is fontos, mert éppen most igazolódott be egy „kamupárt” Fideszhez köthető korábbi választási visszaélése. A szocialista politikus arra kérte az ellenzéki szavazókat, hogy vállalják a szavazóköri delegáltsággal járó feladatokat és ezzel őrködjenek a választások tisztasága felett.

Barabás Richárd, a Párbeszéd elnökségi tagja hatalmas lehetőségnek nevezte az ellenzéki egyeztetést. Szerinte a Fidesz a centrális erőtér kialakításával sokáig "eszetlenül versenyeztette" az ellenzéket, amely sokáig nem értette a „rendszer természetét”.

Berg Dániel, a Momentum elnökségi tagja közölte, pártja mindig partner az „értelmes együttműködésben”, amely reményeik szerint az őszi önkormányzati választásokig megmarad.

Pitz Dániel, az LMP ifjúsági szervezetének vezetője arra hívta fel a figyelmet, hogy a tavalyi parlamenti voksoláson aránytalanul magas volt az érvénytelen szavazatok aránya, ahol az ellenzéknek nem volt delegáltja, kezdeményezésükkel ezért a hasonló eseteket szeretnék megelőzni.

Kérdésekre válaszolva a politikusok közölték, tavaly áprilisban a Jobbiknak 8.300, az MSZP-nek 5.600, a DK-nak pedig több mint 3 ezer delegáltja volt. Az EP-választásra az interneten és telefonon is megkezdték a toborzást.

(MTI)

Összesen 41 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Zod
2019. április 04. 15:56
Mondjuk az is nettó elmebeteg, aki egy dékásra bízza az érdekei képviseletét. Ő bajuk.
ThunderDan
2019. április 04. 15:01
1. Egészen szánalmas, hogy magukat "nagy pártnak" tartó pártok (ún. Jobbik, MSZP) nem tudnak 10 ezer szimpatizánat sem kiállítani delegáltként, pláne hogy közben meg folyamatosan azt mantrázzák, hogy "a Fidesz elcsalja a választást". 2. Ha most minden erejüket összeadva lesz ellenzéki delegált minden szavazókörben, ez sem akadályozza majd meg őket (+ médiájukat, trollkommandójukat) abban, hogy folytassák a "Fidesz elcsalja a választást" mantrát.
puszika
2019. április 04. 14:54
No, oszt mit érnétek el vele hibbantak? Akár ott vagytok akár nem a voksolás rendben fog zajlani!! Azaz semmit!!!
Onurisz
2019. április 04. 14:43
Teljesen abszurd, hogy eddig volt olyan szavazókör, ahová nem delegáltak szavazatszámlálót. Ez is mutatja az ellenzék gyengeségét. Igaz, a Fidesz is csak a 2002-es tapasztalatok után figyelt erre oda. Milyen alapon kiabálnak csalást olyanok, akik még a magától értetődő ellenőrzési lehetőséget sem használják ki. Magyarországon nem lehetséges választást csalni, mert a delegáltaknak is alá kell írniuk a szavazóköri jegyzőkönyvet, amelyből egy másolatot minden delegált kap. Párhuzamos adatösszesítéssel az eredményhirdetéssel egyidőben ellenőrizni lehet a rendszert.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!