Horror Németországban: teherbe ejtette saját lányát az eritreai menekült
A hatóságok több mint 50 férfitól vettek DNS-mintát a migránsszállás lakói közül, hogy azonosítsák a tettest.
Fionnuala Ní Aoláin, az ENSZ egyik emberi jogokkal foglalkozó biztosa azt írta, Ahmed H. jogai sérültek Magyarországon.
A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója szerint az ENSZ egyik funkcionáriusa semmibe veszi a magyar bíróságot és a magyar jogállamot, amikor az Ahmed H. ügyében hozott ítéletet kritizálja.
Bakondi Györgyöt arról kérdezték kedden az M1 aktuális csatornán, hogy Fionnuala Ní Aoláin, az ENSZ egyik emberi jogokkal foglalkozó biztosa Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszternek küldött levelében azt írta, a terrorcselekmény miatt elítélt Ahmed H. jogai sérültek Magyarországon. A biztos kritikával illette a magyar törvényeket és az eljárást, valamint úgy vélte, a férfi nem terrorista és sérültek az emberi jogai.
Bakondi György úgy fogalmazott: ez a biztos „a Soros-birodalom szoros szövetségese”. Szerinte az ENSZ biztosa meglepő kijelentést tett, hiszen a bíróságok jogerős döntését általában nem szokták vitatni, és a bíróság börtönbüntetésre ítélte Ahmed H.-t terrorcselekmény elkövetése miatt. Kiemelte: ezt a kijelentést a kormány a lehető leghatározottabban visszautasítja.
Jelezte: reméli, hogy a levélben megfogalmazott állítások a biztos magánvéleményét tükrözik, nem az ENSZ migrációs paktumának valamilyen folyományát jelentik. Megjegyezte azt is: Ahmed H.-t jelenleg nem tudják hova utaztatni, volt tartózkodási helye, Ciprus nem akarja befogadni, ahogy más országok sem.
A szír férfit a 2015 szeptemberi röszkei tömegzavargás résztvevőjeként terrorcselekmény miatt ítélték öt év börtönre.
(MTI)