A jogállamiság végső morzsáit is felszámolva támadják azt az embert, aki mindig is belülről bomlasztotta a rendszert
Őszintén remélem, mielőbb a nagy ellenzéki portáloknak adott interjúk során tárja fel, miként működik a maffiaállam.
A rendezvény első szónoka úgy véli, hogy közel másfél éve a mostani politikai rezsim politikai okokból túszul ejtette ezt az egyetemet, és közellenségnek kiáltotta ki, mert itt nem ugyanazokat az elveket vallják, mint ők. Berg Dániel szerint a kormány nem Soros György ellen, hanem a kritikus gondolkozás és az igazság ellen küzd.
„Nem hagyjuk a CEU-t!” címmel hirdetett péntek este hat órára tüntetést a Momentum Budapestre, a Nádor utca 9. alatti CEU-épület elé. A Facebookon az eseményre 2300 ember írta, hogy elmegy, és 7600-an érdeklődtek. A nagy érdeklődésre való tekintettel a szervezők azt kérték, hogy mindenki a Bazilika irányából érkezzen a Zrínyi utcába – írja az Index.
A tüntetést a párt azután szervezte meg, miután csütörtökön kiderült, hogy a kormány nem írja alá az egyetem Budapesten való maradását biztosító megállapodást New York állammal. A CEU vezetése csütörtökön jelentette be, hogy az amerikai nagykövetet a kormány három hete arról tájékoztatta, hogy nem hajlandók aláírni az egyezményt. Ha decemberig nem történik az ügyben előrelépés, az egyetem jövő szeptembertől Bécsbe költözteti az USA-ban akkreditált képzési programjait.
Az első felszólaló Berg Dániel volt, a Momentum Mozgalom elnökségi tagja, aki az egyetem egykori diákjaként elmondta: „Fontos megmutatunk, hogy vannak még emberek ebben az országban, nem is kevesen, akik értékként tekintenek erre az egyetemre, és az itt végzett tudományos munkára is”. Kijelentette, hogy ő hazaszeretetből költözött haza, és azért, hogy itt tanulhasson. Szülei azért disszidáltak, mert nem akartak elnyomva élni, nem akartak a zsarnoki hatalomtól függeni. „Mi sem leszünk szolgák a saját hazánkban, nem hajtjuk némán a fejünket a Fidesz igájába” – szögezte le.
Berg szerint közel másfél éve a mostani politikai rezsim politikai okokból túszul ejtette ezt az egyetemet, és közellenségnek kiáltotta ki, mert itt nem ugyanazokat az elveket vallják, mint ők. Szerinte a kormány viszont nem Soros György ellen, hanem a kritikus gondolkozás és az igazság ellen küzd. „Mert akik itt vagyunk, tudjuk, hogy a tudás hatalom, és ők tudják, hogy mekkora veszélyt jelent rájuk a tudás. Ezek a Döbrögik nem az ország védelmezői, hanem közönséges bűnözők, piti gazemberek, akiket ostoba és szolgalelkű közalkalmazottak szolgálnak ki. Miattuk süllyedtünk odáig, hogy már Romániában is jobban élnek” – hangoztatta.