Importált bűnözés: bevándorló erőszaktevőket fogtak az Egyesült Államokban
Mindezt Massachusettsben, amelynek kormányzója már korábban közölte, nem működik együtt Trumppal a kitoloncolásokban.
A cseh politikus élesen bírálta a Sargentini-jelentést, véleménye szerint az pusztán érzések alapján készült.
Sok ellenzője van a Sargentini-jelentésnek, köztük egy korábbi igazságügyi miniszter és számos szaktekintély –mondta Tomas Zdechovsky, az Európai Néppárt képviselőcsoportjának cseh politikusa az M1-nek adott interjúban szerdán. Hozzátette: azt szeretnék, ha olyan szöveg kerülne eléjük, amely pontosan írja le a magyarországi helyzetet, és nem érzések alapján készült.
A politikus elmondta: többen „nagyon erős üzeneteket" küldtek Judith Sargentininek. Példaként említette, hogy a jelentés a szakbizottsági szavazáson 19 ellenszavazatot kapott. A néppárti képviselő kifejtette: Judith Sargentini erőltette, hogy polititikai célzatú jelentés szülessen, és az ne a magyarországi helyzetet tükrözze, hanem összességében csak Orbán Viktorral foglalkozzon. Tomas Zdechovsky leszögezte: nem fognak olyan jelentést támogatni, amely pártjuk egyik politikusát helyezi pellengérre.
A frakció egyharmada úgy érzi, a jelentés nem pártatlan, ezért vagy tartózkodni fog, vagy nemmel szavaz – közölte.
A cseh politikus elmondta: az Európai Parlamentben sokan tudják, mi történik Magyarországon, látták, mi történt 2015-ben, mi folyik az ngo-ok körül, milyen nyomás van egyes egyetemeken és miféle küzdelem van Orbán Viktor és Soros György között. Ezeket viszont csak baloldali szemszögből mutatja be a Sargentini-jelentés. Ha a jobboldalt nem hallgatják meg, és nincs esély arra, hogy egy végső, semleges, kompromisszum születhessen, az az EP szégyene is – hangsúlyozta a politikus.
Tomas Zdechovsky megjegyezte: egy jelentéstevő nem hivatkozhat arra, hogy más országban mi a szokás, illetve milyen információi vannak ngo-któl, tények nélkül. A néppárti politikus szerint azzal a kommunikációval, amelyet Sargentini folytat, nem nagyon lehet elérni a kétharmados többséget. Ha nem jön létre kompromisszum, nem lesz meg a szükséges többség a plenáris ülésen – vélekedett a politikus.
Judith Sargentini az Európai Zöld Párt képviselőjeként készítette el a magyar jogállamiságról szóló jelentését, amelyet júniusban fogadott el az Európai Parlament belügyi, állampolgári jogi és igazságügyi bizottsága (LIBE) 37 tag támogatásával és 19 ellenszavazattal. A dokumentum szerint Magyarországon szűkülnek a szabadságjogok.
(MTI)