MNB: A cél, hogy Magyarország is a legfejlettebb országok közé tartozzon

2018. július 12. 08:47

Az ország versenyképességének javítását szolgálja az MNB 180 pontos csomagja.

2018. július 12. 08:47

Az ország versenyképességének javítását szolgáló legújabb, 180 pontos csomagját  azzal a szándékkal állította össze a Magyar Nemzeti Bank (MNB), hogy Magyarország is felzárkózzon a világ legfejlettebb államai közé – mondta Baksay Gergely, az MNB költségvetési és versenyképességi elemzések igazgatóságának vezetője csütörtök reggel az M1 aktuális csatornán.

A 180 pontos csomagot kedden adta át a jegybank a Nemzeti Versenyképességi Tanácsnak. A javaslatok célja a magyar gazdaságban - elsősorban a külső-belső egyensúlyi és adósságmutatókban, valamint a munkapiacon - kialakult pozitív trendek fenntartása mellett a termelékenység javítása, a teljes foglalkoztatás, valamint a demográfiai fordulat megalapozása

Baksay Gergely elmondta: úgy gondolják, a 180 pontos javaslat része lehet egy olyan reformcsomagnak, amelynek segítségével Magyarország egy-két évtizeden belül bekerülhet a legfejlettebb országok közé. Összesen 14 területen tettek javaslatokat, amelyeket két nagy csoportba lehet sorolni; az első a humántőke, ami Magyarországon a legjelentősebb erőforrás, a második pedig a kis- és középvállalatokat célzó gazdasági intézkedések.

Az MNB igazgatóságának vezetője a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában megjegyezte, Magyarországon nagyon elaprózott a kis- és középvállalati struktúra, Németországhoz és Ausztriához képest túl sok a két-három főt foglalkoztató cég. Úgy vélte, ha sikerülne közelíteni az említett országok szerkezeti jellemzőihez, akkor jelentős fejlődést lehetne elérni.

(MTI)

Amerika választ! Kövesse élőben november 5-én a Mandiner Facebook-oldalán vagy YouTube-csatornáján!

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Hurka
2018. július 12. 12:51
Javaslom Bhutánt követni, vagyis az osztrákok helyett azt ,amit őseink is követek: Eric Weiner A boldog zarándok című könyvében van egy jó hasonlat a GDP-ről. "Az egész olyan, mintha számon tartanánk ugyan a kalóriabevitelünket, de csöppet sem törődnénk azzal, miféle forrásból szerezzük be. Teljes kiőrlésű gabona, disznózsír vagy éppen patkányméreg: egyre megy. A kalória az kalória. A GDP nem tartja számon (...) a költészetünk szépségét, a házasságaink erősségét vagy nyilvános vitáink színvonalát. A GDP mindent mér (...) kivéve azt, amiért érdemes élni." A bruttó nemzeti boldogság mutató bevezetésével a bhutániak azt ismerték fel, hogy a vagyonnak korlátozó hatása is lehet az emberi lélekre. Szeretnék elérni, hogy az ember tudja, hol a határ, tudja, mennyi elég. http://www.origo.hu/utazas/azsiaesausztralia/20121220-elmenybeszamolo-bhutanrol-ahol-mindenki-boldog-elso-resz.html
lionheart
2018. július 12. 10:34
Ja bazdmeg ezt már Rákosi is mondta, azóta várunk arra, hogy Magyarország a legfejlettebb országok közé tartozzon, aztán valakik mindig ellopták az erre való pénzt.
bunko_jobbos
2018. július 12. 09:53
Jó a hozzáállás, hogy nem ülünk a babérjainkon. Mert elég jó a magyar fejlődés, de a románok pl. lassan egy évtized óta az első 4-5-ben vannak GDP növekedésben. Ami nagyon fáj, hogy a szlovákok meg észtek olyan 2008 környékén nagyon lehagytak minket. Ezt kellene megfordítani. persze ez rohadt nehéz. A 180 pontból ha csak tizede megvalósul maradéktalanul, már nagy lökés lesz. Az ország a harmincas években volt a csúcson, azt kellene megcélozni. De persze az még rohadt messze van. (Akkor pl. az osztrák fejlettség 95%-án voltunk, a rendszerváltáskor meg 22-n, a Kiegyezéskor meg 60-on). Úgy néz ki, hogy a magyaroknak jót tesz a szabadság, úgyhogy várhatóan elég jól fogunk fejlődni. De azét ehhez tenni is kell.
Senye Péter
2018. július 12. 09:43
Ha tudnánk, hogy kik lesznek a legfejlettebbek néhány évtized, vagy század múlva, lehetne azokat követni.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!