Fidesz: A kormányzásban kiemelt szerepet kap a nemzetbiztonság és az innováció

2018. május 11. 11:27

Komoly hangsúlyt fektet a nemzetbiztonságra és az innovációra – mondta Hende Csaba a Magyarország minisztériumainak felsorolásáról folytatott országgyűlési vitában.

2018. május 11. 11:27

A Magyarország minisztériumainak felsorolásáról, valamint egyes kapcsolódó törvények módosításáról folytatott összevont vitát pénteken az Országgyűlés.

Gulyás: Az új kormányzati struktúra biztosítja a következő négy év kormányzásának sikerét

A magyar választók által az áprilisi választáson kijelölt célokhoz igazodik az új kormány struktúrája, amely biztosítja, hogy a következő négy év kormányzása sikeres legyen – mondta Gulyás Gergely (Fidesz). Gulyás Gergely elmondta, a korábbi struktúra alapvetően megmarad, kisebb módosítások azonban lesznek. A legfontosabbként említette, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium létrejöttével egy minisztériumba szervezik azokat a feladatokat, amelyek egy modern, 21. századi kereszténydemokrata politika megvalósításához szükségesek.

Fidesz: Kiemelt szerepet kapnak a nemzetbiztonság kérdései és az innováció

Hende Csaba (Fidesz) a kormányzati struktúra és a célok összhangját emelte ki felszólalásában. Utóbbival összefüggésben a keresztény kultúra megőrzése, az ország megvédése, a teljes foglalkoztatás megteremtése és a gyermeket nevelő családok támogatása mellett állt ki. Azt is mondta, segély helyett továbbra is munkát kell biztosítani és azon kell dolgozni, hogy Magyarország továbbra is Európa egyik legbiztonságosabb országa maradjon. A határvédelem szükségességét és a kerítés fenntartását, szükség esetén erősítését, bővítését hangsúlyozta.

A kormánypárti politikus a tárcaszerkezettel kapcsolatos legfontosabb változásnak nevezte, hogy a kormány tevékenységének irányítását a miniszterelnök végzi, s kiemelt szerepet kapnak a nemzetbiztonság kérdései és az innováció. Hende Csaba arra kérte az ellenzéket, járuljon hozzá, hogy a kormányfő mielőbb hozzá tudjon látni feladataihoz.
    
MSZP: Gyalázatos, hogy nincs önálló minisztere az oktatásnak és az egészségügynek
    
Hiller István (MSZP) elsősorban az oktatásirányítás területén fogalmazott meg kritikákat, értékelése szerint az Emberi Erőforrások Minisztériuma a magyar hagyományoktól idegen, nem tudja jól kifejezni az emberek érdekeit, sőt a tárca maga a probléma. Az ellenzéki politikus gyalázatosnak minősítette, hogy nincs egyszemélyi minisztere az oktatásnak és az egészségügynek, továbbá vitatta, hogy ezeket az óriási területeket, továbbá a sportot és a kultúrát egy minisztériumon belül kellene kezelni.

Hiller István azt is megfogalmazta, várakozással tekint az innovációval és tudománnyal foglalkozó tárcára, látja értelmét, hogy külön minisztériumban foglalkozzanak vele, ugyanakkor nem talál logikus magyarázatot arra, hogy a tudománynak lesz minisztériuma, az oktatásnak viszont nem.
    
KDNP: Hatékony és gyors reagálású kormányra van szükség
    
Vejkey Imre (KDNP) egy hatékony és gyors reagálású kormány igényét fogalmazta meg, utalva a világ biztonsági helyzetének és gazdasági életének gyors változásaira. Vejkey Imre bírálta, hogy a keresztény értékeket nyugaton elfeledni tűnnek, miközben az unió alapítói is azt fogalmazták meg, hogy Európa vagy keresztény lesz, vagy nem lesz. Úgy vélte, a kontinens a végzete felé rohan, meg kell kísérelni megállítani.

DK: Önálló oktatási és egészségügyi minisztériumra van szükség
    
Arató Gergely, a Demokratikus Koalíció (DK) egyik vezérszónoka úgy vélte: a kormányzati struktúráról szóló javaslat leginkább a miniszterelnök mindenhatóságáról és mindenhez értéséről szól, a kormányfő bármilyen feladatot elvonhat a tárcáktól, bárhol beleavatkozhat a kormányzati rendszerbe, hiszen már nemcsak két, személye körüli miniszter van, hanem egy harmadik „félminiszter” is, érvényesítve a „bizalom alapja az ellenőrzés sztálini elvét”.

Szerinte a kormánypártiak szívesen hivatkoznak a nemzeti hagyományokra, miközben „semmibe veszik azt a hagyományt, amit a színvonalas magyar oktatásirányítás, a vízióval rendelkező oktatási miniszterek sora jellemez”. A kormányzati struktúra egyetlen érdemi pozitívumának a tudományos és innovációs tárca létrejöttét tartja, ugyanakkor úgy vélte: előre kódolja a konfliktusokat és a zűrzavart, hogy a felsőoktatás területen két miniszter irányítja majd a rendszert. László Imre, a DK másik vezérszónoka az önálló egészségügy minisztérium mellett érvelt és tiltakozott az Emmi egyben tartása ellen.

(MTI)

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Héja
2018. május 11. 12:06
Baromi ballibek, nem hivatalokra, szétaprózott minisztériumokra, hanem jó tanárokra és orvosokra van szükség. Azokra, akiket ti leépítettetek. Helyette állást kreáltatok Hordágy Ágnesnek és vettetek pár ezer kórházi páncélszekrényt. Bezárattatok pár ezer iskolát, pártucat kórházat, köztük a rózsadombi tüdőszanatóriumot . Hagytátok lepukkanni a János kórházat. Stb.
JMoflicheque
2018. május 11. 12:06
Ezen felül még a kis és nagy gázszerelők is támogatandók. Még akkor is, ha hentes és Mészárosnak vannak álcázva.
gudmen
2018. május 11. 12:03
innovacio? miben tehetsegesek ezek a fiuk...rogan anti-lop toni digitalis alairasanak is lejart a "szavideje"....
Bell & Sebastian
2018. május 11. 11:57
Engem az is érdekelne, hogy Röhm, akarom mondani Vakondi mikortól lesz buzi?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!