Az osztrák atomellenesség háttere

2018. február 25. 10:30

Ausztria a saját megújuló energiaforrásai versenyképességét féltve támadja Magyarországnak az EU által is jóváhagyott szuverén döntését.

2018. február 25. 10:30
Hárfás Zsolt

„Ausztria belpolitikai köntösbe burkolva, de a saját megújuló energiaforrásai versenyképességét féltve támadja Magyarországnak az Európai Unió által is jóváhagyott szuverén döntését. Azért nem eszik olyan forrón a kását, és erre utalt mind az új osztrák kancellár, mind pedig Orbán Viktor kormányfő, amikor minapi találkozójuk után világossá tették, nem hagyják, hogy Paks II ügye rányomja a bélyegét a kétoldalú kapcsolatokra.

A diplomácia nyelvéről lefordítva ez még akár azt is jelentheti, hogy a hazai infrastruktúra-fejlesztésekben (is) élen járó osztrák vállalatok felsorakozhatnak a jelképes paksi rajtvonalnál.

Az Európai Unió tagállamainak jelentős része reálisan, szakmai alapon közelít az atomerőművek gazdasági, ellátásbiztonsági és klímavédelmi szempontjainak értékeléséhez. Új atomerőművi blokkok épülnek Franciaországban, Finnországban, Szlovákiában és az Egyesült Királyságban is.

Hamarosan pedig Csehország és például Lengyelország is a magyar példát követheti új atomerőművi blokkok építése tekintetében, hiszen Magyarország – a nemzetközi trendeknek és kihívásoknak is egyaránt megfelelve – az atomenergia és a megújuló energiaforrások együttes és nem egymást kizáró alkalmazása mellett tette le a voksát.”

Összesen 55 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tango47
2018. február 26. 11:20
Merkelnek legalább olyan idióta elhatározása volt az atomerőműveik bezárása, mint a migránsok behívása. A kieső energiát két forrásból pótolja: a francia atomerőművek megtermelte áramot importálja, emellett felfuttatja a legszennyezőbb lignit-erőművek termelését. Okos, nem?
Pinter68
2018. február 25. 16:42
És azzal mi is hirtelen a baj, kedves nacionalista érzelmű kommentelők , ha egy másik ország védi a saját nemzeti érdekeit velünk szemben? Erről szól a nacionalizmus, nem? Vagy csak nekünk szabad, a nemzeti érdekre hivatkozva szembe menni másokkal?
balbako_
2018. február 25. 16:22
Az osztrák álláspont konzekvens minden új atomerőművet megtámad Európában. Ez egyben jelenti azt is, hogy bukott ügyet véd. Most Csehország akar új atomerőművet építeni méghozzá a Roszatomét!
hátakkor
2018. február 25. 13:13
"Ausztria belpolitikai köntösbe burkolva, de a saját megújuló energiaforrásai versenyképességét féltve támadja Magyarországnak az Európai Unió által is jóváhagyott szuverén döntését. " Annyiban pontosítanék, nem Magyarországot támadják, hanem az EB döntést perelik. Az EB 6 pontban adott zöld utat a paksi kapacitásfenntartásnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!