Döntés született a Momentum országos listájáról és a miniszterelnök-jelöltségről is a párt vasárnapi közgyűlésén – írta hétfői közleményében a Momentum Mozgalom. A párt úgy határozott, hogy nem állít miniszterelnök-jelöltet.
Döntésüket azzal indokolják, hogy „Dunát lehet rekeszteni miniszterelnök-jelöltekkel, pedig valójában egyetlen személy nem tud hitelesen képviselni egy sokszínű országot. A Momentumban hisszük, hogy csak többen, csapatban, közösségként tudjuk képviselni a nőket, a civileket, a vállalkozókat, a hátrányos helyzetűeket, a romákat, illetve a fiatalokat”.