Németország ma: megkéselte az aktivistát egy iszlamista, most meg a németek elítélték iszlámellenes gyűlöletbeszédért
Egyszer leszúrják az iszlámbírálata miatt, másszor pénzbüntetésre ítélik.
A Jobbik, a DK, a Liberálisok, és az LMP után az Együttnél is tiltott vagyoni hozzájárulást állapított meg a számvevőszék. Juhász Péterék jelezték: nem működnek együtt a hatóságokkal.
Szerda este az Együttöt is megbüntette az Állami Számvevőszék – áll a szervezet az MTI Országos Sajtószolgálatához eljuttatott közleményében.
Az ÁSZ bejelentette: befejezte Juhász Péter pártjának 2015-2016. évre vonatkozó ellenőrzését, melyből azt állapította meg, hogy az ellenzéki párt „nem teremtette meg a közpénzekkel való átlátható és ellenőrizhető gazdálkodás alapjait”. A számvevőszék az Együtt 2016. évi pénzügyi kimutatásában ugyan nem, de a 2015-ösben már talált kivetnivalókat, ráadásul a szervezet állítása szerint tiltott vagyoni hozzájárulást is elfogadott a párt.
A számvevőszék kifogásolta, hogy a pénzügyi kimutatás készítése során sérült a „tartalom elsődlegessége a formával szemben” számviteli alapelv, így a gazdálkodás átláthatósága sem volt biztosított. A párt könyvvezetése sem felelt meg a vonatkozó előírásoknak az ÁSZ szerint. Hozzáteszik: az Együtt elmulasztotta az utalványozást, nem hivatkozott könyvviteli számlákra, így pedig nem gazdálkodott átláthatóan a közpénzekkel. Azt is kifogásolták, hogy az Együtt 2015-ben „öt fő által 62 ezer Ft tagdíjként befizetett összeget, hibásan adomány jogcímen vett nyilvántartásba és szabálytalanul mutatta ki a pénzügyi kimutatásban”.
Az ÁSZ azt is megállapította, hogy az Együtt nem végezte el a nem pénzbeli vagyoni hozzájárulások törvényben előírt értékelését, mindezek alapján pedig az ellenőrzött időszakban 9 millió 695 ezer forintnyi tiltott, nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás jogi személytől való elfogadását állapították meg. Ezen felül 120 ezer forintnyi tiltott támogatást is elfogadtak nem magyar állampolgártól – így a végösszeg 9 millió 815 ezer forintra rúg, ennyit kell Juhász Péteréknek a költségvetésbe befizetniük.
Az ÁSZ a jelentésében hozzáteszi: az Együtt elnökének 11 javaslatot fogalmazott meg, amelyre 30 napon belül intézkedési tervet kell készítenie. Az ÁSZ a törvényi előírás alapján a tiltott támogatás megállapításáról tájékoztatta a Magyar Államkincstárat és felhívással fordult az Együtt elnökéhez.
A párt eközben közleményben tiltakozott a döntés ellen, kiemelve, hogy nem fognak együttműködni a hatóságokkal, és „minden jogi lehetőséget ki fognak használni az adójogi és közigazgatási eljárásokkal szemben”. Az Együtt hozzáteszi: az ÁSZ ellenőrzése nem volt megfelelő, és a számvevőszék nem reagált érdemben a pártelnök Juhász Péter követeléseire. A párt szerint pedig ezzel az ÁSZ „nyilvánvalóan a Fidesz pártállami módszereit kiszolgálva, adminisztratív eszközökkel próbálja ellehetetleníteni az ellenzéki pártokat a 2018-as választások előtt”.