A szocialista politikus elmondta, az MSZP tavalyi, a Fidesz által lesöpört antikorrupciós javaslatcsomagjának része a vagyonnyilatkozatok reformja. Ismertetése szerint ingatlanok és gazdasági érdekeltségek bevallásánál a közhiteles nyilvántartásokat kellene alapul venni, az ajándékozást és a magánkölcsönt pedig mind a két félnek be kellene jelentenie a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnál. Egy bizonyos szorzó feletti gazdagodás esetén automatikusan vagyonosodási vizsgálat indulna – részletezte. Bárány Balázs azt mondta, akit rajtakapnak és határidőn túl javítja a nyilatkozatát, az automatikusan elveszítheti parlamenti mandátumát.
Csak a kormányváltás vet véget a korrupciónak?
Elmondta, izgatottan várják a mostani nyilatkozatokat, hogy kiderüljön, Orbán Viktor tovább szegényedett-e? Tavaly 742 ezer forint megtakarítást vallott be a miniszterelnök, miközben barátja, Mészáros Lőrinc óránként 11 millió forinttal gyarapodott – közölte, megjegyezve, ha ez így van, akkor Orbán Viktor a világ legbőkezűbb barátja, „tartok tőle, hogy a magyarok pénzén”. Szerinte az nem lesz benne a vagyonnyilatkozatokban, hogy „a fideszes oligarchahálózat az gazdagabb, mint valaha”.