Egész Európát anarchiába süllyesztheti Ilaria Salis: a magyarverő nő új antifasizmust sürget
„Ez egy társadalmi és politikai kihívás. Egy európai, internacionalista kihívás” – mondta az EP-képviselő.
Massimo Rustico olasz nagykövet kedd délutáni sajtótájékoztatóján elmondta, a két ország közti gazdasági forgalom 2017-ben a 10 milliárd eurót is átlépheti, így hazánk harmadik legnagyobb üzleti partnere lesz Olaszország.
Már az idén Olaszország lesz Magyarország harmadik legnagyobb üzleti partnere, Németország és Ausztria után, mivel 2017-ben a két ország közötti kereskedelmi forgalom elérheti a 10 milliárd eurót, jelezte Olaszország budapesti nagykövete kedden Debrecenben, az első olasz üzleti nap keretében rendezett sajtótájékoztatón.
Massimo Rustico tájékoztatása szerint mintegy 2500 olasz cég van Magyarországon, de a következő években a kapcsolatok intenzív fejlesztésére törekednek a gazdaság mellett az oktatás és a kultúra terén is.
Beszélt arról is, hogy a magyar kivitel tavaly 4,5 milliárd euró volt, míg Olaszország 4 milliárd euróért exportált Magyarországra, a magyar többletet elsősorban a járműipari exportból származott.
A kézműipari termékekben Olaszország a második legnagyobb exportőr Európában, míg az idén várható 450 milliárd euró teljes ipari exporttal, a világ tíz legnagyobb exportálója között van, ahogy azt Massimo Rustico részletezte.
Papp László, Debrecen polgármestere hozzátette: a városban jelenleg is működnek olasz vállalkozások, de további befektetőket várnak, ezért a potenciális debreceni partnerek októberben részt vesznek az első olasz-magyar üzleti fórumon Milánóban, de ott lesznek a torinói üzleti fórumon is.
Olyan projekteket is keresnek, amelyeket együttesen, európai források felhasználásával valósíthatnának meg Debrecenben, illetve a régióban magyar és olasz vállalkozások.
Papp László szavai szerint a magyar-olasz együttműködést szeretnék jelentősen kiterjeszteni a térségben, mert a határ román oldalán még jelentősebb mértékben vannak jelen olasz vállalkozások, mint a határ magyar oldalán.
A gazdasági mellett az egyetemi együttműködést és a kulturális kapcsolatok fejlesztését tűzték ki célul, utóbbi keretében a debreceni Modemben nagyszabású olasz kortárs képzőművészeti kiállítást rendeznének jövőre, vagy 2019-ben, ahogy azt Papp László jelezte.
(MTI)