Abszurdnak nevezte hétfőn Robert Fico szlovák miniszterelnök, hogy Andrej Danko, a szlovák kormánykoalíció második legerősebb pártjának, a Szlovák Nemzeti Pártnak (SNS) az elnöke aznap felmondta a tavaly kötött koalíciós szerződést, és bejelentette, hogy kedd délelőttre összehívta a koalíciós tanácsot.
Andrej Danko, aki a pozsonyi parlament elnöke is egyben, hétfőn kormánykoalíciós partnereinek és a sajtónak megküldött közleményben tudatta, hogy egyoldalúan felmondja a köztük tavaly szeptemberben kötött koalíciós szerződést. Danko a váratlan bejelentést azzal indokolta, hogy elkerülhetetlenné vált a koalíción belüli kapcsolatok újratárgyalása és az is, hogy újrafogalmazzák a kormánynak a jövő évi költségvetésben tükröződő prioritásait, amire szerinte a koalíciós pártok kölcsönös bizalmának megújítása miatt van szükség.