Mert erre van megbízásuk Soros Györgytől. Erre akarják felhasználni, s most már használják is folyamatosan a nemzetbiztonsági bizottságot is. Sőt az egész Parlamentet. Soros füttyent egyet, s az ellenzék – a balliberálistól egészen a Jobbikig – akkor és aszerint ugrál.
Lassan kiderül, hogy egyáltalán nincs különbség a Jobbik és a balliberálisok között.
Nemhogy nincs különbség, közösen a Soros-tervet akarják végrehajtani. Ezzel az esetleges hatalomba kerülés után lebontanák a kerítést, megszüntetnék a tranzitzónákat, beárasztanák a migránsokat, azokat pénzzel tömnék ki és simán meghajolnak a Brüsszel kötelező kvótája előtt.