Komoly munkaerőhiánnyal szembesül a romániai mezőgazdaság és könnyűipar; a jelenség különösen az ország nyugati megyéiben érhető tetten – írja a Magyar Nemzet.
A romániai gazdaszervezetek szerint az ágazatot soha nem látott mértékű munkaerőhiány sújtja. A mezőgazdassággal foglalkozó vállalkozások nem találnak embert a kézi munkát igénylő termények betakarítására, ráadásul a képzett szakmunkásokból is hiány van. Laurentiu Baciu, a mezőgazdasági termelők romániai szövetségének (LAPAR) elnöke megjegyezte, hogy az erdélyi és bánsági megyék vannak a legnehezebb helyzetben, hiszen az állások alig felét képesek betölteni. Több vállalkozásnak külföldi szakembereket kell alkalmaznia, mivel a belföldi munkaerőpiacon már alig találnak megfelelő mennyiségű-és képzettségű munkást.