Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnök arról beszélt, hogy a terrorizmus elleni harcban és az innováció területén az együttműködés Izraellel Európa és a visegrádi országok érdekét szolgálja. Az első terület a múlt erői elleni harcot jelenti, a másik pedig egy jobb és virágzóbb jövő biztosítását – magyarázta. A kormányfő nagyrabecsülését fejezte ki a V4-es országok Izraellel kapcsolatos álláspontja miatt. Mint mondta, nagyon gyakran bírálják Izraelt Európából. Holott szerinte Izrael az egyetlen demokrácia a Közel-Keleten, ebben a régióban az egyetlen ország, ahol a keresztények biztonságban vannak, sőt közösségeik nemcsak túlélnek, hanem növekednek is itt. Izrael az európai és a nyugati értékek bástyája a régióban – közölte. Hangsúlyozta: itt az ideje, hogy újrafogalmazzák a kapcsolatokat Izrael és az Európai Unió között. Megjegyezte: nagy megtiszteltetés, hogy első izraeli miniszterelnökként vehet részt a V4 csúcstalálkozóján, ez nagy lehetőséget is jelent. Benjámin Netanjahu megerősítette: meghívta kollégáit országába, hogy a következő hasonló csúcstalálkozóra Izraelben kerüljön sor.
Robert Fico szlovák kormányfő bejelentette: felhatalmazást kapott a visegrádi országoktól, hogy jövő héten csütörtökön az élelmiszerek kettős minőségéről tárgyaljon Jean-Claude Junckerrel, az Európai Bizottság elnökével. Úgy vélte, a V4-es országok polgárai az élelmiszerek kettős minősége miatt másodosztályú uniós állampolgárnak érzik magukat, sértésként élik meg a helyzetet, és mindez növeli a bizalmatlanságukat. Azt mondta, remélhetőleg az EU olyan jogszabályokat fogad el, amelyek orvosolják ezt a helyzetet. Robert Fico azt is hangsúlyozta, hogy a találkozó nemcsak a tartalma, hanem a szimbolikus értéke miatt fontos, hiszen ma Európában sokszor beszélünk egymásról, de nem eleget egymással.
Szydlo: Fokozni kell az együttműködést Izraellel!