Jogerősen veszítette el a gyergyószentmiklósi városháza a román ADEC által indított pert a polgármesteri hivatalra kihelyezett székely zászló és a székely szimbólumokkal tarkított városi zászló kérdésében. A pert indító Méltóságért Európában Polgári Egyesületet (ADEC) a magyarellenes feljelentéseiről elhíresült Dan Tanasa blogger vezeti.
A Hargita megyei törvényszék februári alapfokú ítélete még csak a székelyzászló levételéről rendelkezett, a városzászló továbbra is az erkélyen loboghatott volna. Nagy Zoltán, Gyergyószentmiklós polgármestere sajnálatosnak nevezte, hogy valóságos vadászat folyik a székely szimbólumok ellen. „Azzal viszont, ha a székely zászló lekerül a városháza homlokzatáról, érdemben semmi nem változik. Székelyföld továbbra is létezni fog, Gyergyószentmiklós pedig továbbra is egy 85 százalékban székelyek, magyarok által lakott város marad” – idézte az elöljárót az erdélyi lap.