Visszavont doktori cím és tapsvihar
Még 2014-ben a jogi kar kérte a határozat alkotmányossági felülvizsgálatát, ám az alkotmánybíróság ezt elvetette. Ezután a székvárosi bíróság egy ideiglenes intézkedéssel kötelezte is az intézményt, hogy tegye lehetővé a magyar nyelvű felvételit, ám ezt a döntés később hatályon kívül helyezték. Eközben a jogi kar visszavonta a Vamadisz ügyvédjének doktori címét, és mindent megtett, hogy ellehetetlenítse az ügyet.
A felvidéki magyar diákok ezután úgy döntöttek, hogy nemzetközi szintre viszik az ügyet. 2016-ban az ENSZ Emberi Jogi Tanácsának genfi fórumán ismertette a VaMaDisz a problémát. Sóti Attilát, a VaMaDisz elnöke akkor azt mondta: ha az utolsó szerb jogorvoslati lehetőség sem oldja meg a vajdasági magyarok helyzetét, nem kizárt, hogy az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulnak.