Egy tavalyi interjúban még parlamenti kapcsolataival dicsekedett a csecsen Magomed Daszajev, aki egy videóban bírta bocsánatkérésre a szovjet emlékművet összefestékező Komáromy Gergő aktivistát. Daszajev ügyében a parlament nemzetbiztonsági bizottsága meg fogja hallgatni az Alkotmányvédelmi Hivatal és a rendőrség illetékeseit.
Autóval és vodkával is üzletelt Magyarországon a sértett csecsen
Két magyar cégnél is vezető a csecsen Magomed Daszajev, aki egy videóban bírta bocsánatkérésre Komáromy Gergő aktivistát, amiért festékkel megdobálta a Szabadság téri szovjet emlékművet. Az egyik, az Intertrade Hungary Kft. már évek óta felszámolás alatt áll, az Interwine Hungary Kft. viszont működik: orosz vodkát forgalmaz Magyarországon – írja a Magyar Nemzet.
A lap telefonon megkereste a csecsen férfit, aki azt mondta: ő a cég tulajdonosa. A cégiratokban azonban ügyvezetőként szerepel, míg tulajdonosként magyar felesége és Kőhegyi Tamás ügyvéd van feltüntetve fele-fele arányban. Daszajev ezt azzal magyarázta, hogy külföldi, és így hivatalosan nem szerepelhetne tulajdonosként. A Magyar Nemzetnek azt is elmondta: korábban autókereskedéssel foglalkozott Magyarországon, 2008-ban azonban felszámolta ezt a vállalkozást és
Üzletét családi vállalkozásként írta le.
A felesége mellett a cég másik tulajdonosa az a Kőhegyi Tamás ügyvéd, akinek egy másik cége korábban állami pénzt nyert az L. Simon László akkori miniszterelnökségi államtitkár alá tartozó Alkotóművészeti Közhasznú Nonprofit Kft. (MANK) meghívásos pályázatán.
Barátok a parlamentben
Daszajev egy tavalyi, a Lánchíd Rádiónak adott interjúban egyébként azzal dicsekedett, hogy „van barátjuk a parlamentben”. Mikor a Magyar Nemzet erre rákérdezett, Daszajev nem árulta el az illető nevét, csak annyit, hogy
Az LMP-s Szél Bernadett egyébként a Facebookon bejelentette: kezdeményezi, hogy a parlament nemzetbiztonsági bizottsága vegye napirendre a csecsen férfi ügyét.
A nemzetbiztonsági bizottság szocialista elnöke, Molnár Zsolt szombaton közleményben tudatta, hogy a testület szerdai ülésén tájékoztatást várnak az Alkotmányvédelmi Hivatal és a rendőrség munkatársaitól az ügyben. Mint írják, „Magyarországon a bíróság dolga a hatályos törvények esetleges megsértésének megállapítása, így tisztán kell látnia mindenkinek, volt-e bármilyen ettől eltérő, akár az önbíráskodás lehetőségét felvető esemény”.