Átértékelik a sportfinanszírozást: Lengyelország 16 év múlva nyári olimpiát rendezne!
Indul a „Sportfejlesztési stratégia: Varsó 2040” elnevezésű program.
A kétszeres olimpiai bajnok kardvívó szerint nem csalódás, sőt: ő maga jónak találja, hogy az emberek élve jogaikkal népszavazáson akarnak dönteni az olimpiáról.
Fürjes Balázs, budapesti olimpia pályázatának kormánybiztosa és Szilágyi Áron kétszeres olimpiai bajnok kardvívó, a budapesti pályázat egyik kampányarca volt a TV2 Mokka című műsorának vendége hétfőn reggel.
A kormánybiztos kérdésre arról beszélt: radikálisan csökkentek a magyar pályázat esélyei, pedig soha az elmúlt 120 évben nem volt akkora esély, hogy Magyarországon olimpia legyen, mint eddig. Fürjes felhívta a figyelmet arra, hogy korábban szinte az egész ellenzék megszavazta a pályázást. A műsorvezető közbevetésére, hogy a 266 ezer aláíró az nem Botka László meg Kunhalmi Ágnes, a kormánybiztos úgy reagált: egységben indultak, de az egység elfogyott, így Budapestnek nincs esélye Párizzsal vagy Los Angeles-szel szemben.
A műsorvezető Szilágyi Áront arról kérdezte, mekkora csalódás számára, hogy ennyien aláírták a kezdeményezést, hogy nem szeretnének budapesti olimpiát, a sportoló azt mondta: az, hogy a magyar választópolgárok, élve az alkotmányos jogukkal, arra gyűjtenek aláírást, hogy legyen egy népszavazás egy nagyon fontos témában, az semmiképpen sem csalódás. Hozzátette: jónak találja, hogy az emberek népszavazáson akarnak dönteni arról, hogy legyen-e vagy sem olimpia. Ő is el fogja mondani a véleményét, és arra biztat mindenkit, hogy hallgassa végig a most induló párbeszédet.
Fürjes szerint ha korábban nem lett volna egység az olimpiai pályázat körül, bele se vágtak volna. Mint mondta, a következő hetek kérdése az, hogy helyre lehet-e még állítani ezt az egységet.
Szilágyi Áron szerint 100 százalékos egység sose lesz, ezt ő utópisztikusnak tartja, de ettől függetlenül szerinte azt kell a NOB felé kommunikálni, hogy Magyarország szívesen látja a sportolókat. Ehhez viszont – mint hozzátette – „a népszavazáson egy elsöprő többség kell az igenek mellett”. (valójában a nemek mellett, mert a mostani népszavazási kérdésnél az „igen” a pályázat visszavonását fogja jelenteni – a szerk.)