Gyöngyösi Márton és Mirkóczki Ádám, a Jobbik országgyűlési képviselői közleményben fordultak a lengyel Jog és Igazságosság (PiS) képviselőihez. Óva intik a kormányt: ne másolja a közéletre káros orbáni politikát. A közlemény a költségvetési szavazás és az országgyűlési tudósítások szabályozása körül kialakult, feszült lengyel belpolitikai helyzetre reagál – írja az Alfahír.
A két honatya hangsúlyozza: a Jobbik, ahogy a magyar szuverenitást, úgy Lengyelország függetlenségét is a legmesszebb menőkig tiszteletben tartja, de a két nép több évszázados történelmi testvériségére hivatkozva mégis azt tanácsolják a PiS-nek, hogy ne kövessék az orbáni tévutat.