A lehető legkomolyabb, és állandóan napirenden lévő kérdést tettük fel ezúttal a parlamenti képviselőknek: ki mögött áll Soros György?
Szabó Tímea megpróbálta elviccelni a dolgot, de nagyon rosszul sikerült neki. Komolyra fordítva a szót aztán több más baloldali politikushoz hasonlóan kifejtette: Soros György fontos és hasznos tevékenységet végez. Ezt így gondolják a szocialisták is, bár a fideszesek Soros-ösztöndíját azért sem Mesterházy Attila, sem Hiller István nem felejtette el felemlegetni. Kunhalmi Ágnes – akit a nép közé leereszkedve már a metróban kaptunk el – ettől függetlenül elfogadna pénzt Sorostól, ha az MSZP-vel azonos célokat támogat. A liberális Fodor Gábor viszont bevédte a Fideszt az ösztöndíjak ügyében, szerinte nincs ebben semmi rossz.