Felrobbantotta volna a New York-i tőzsdét egy férfi, és az FBI segítségét kérte
A férfi 2017 óta tanulmányozta, hogyan lehet pokolgépet készíteni.
Az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének diplomatája tisztázta, hogy jelenleg is körözik a szaúdi Ghaith Pharaont. A Pharaonhoz állítólag köthető magyarországi cégek ügyletei nagy port kavartak. A Jobbik és a DK képviselői kormánytagokat az FBI által körözött Pharaon cégeinek támogatásával vádolták meg. A fideszes Dömötör Csaba szerdán azt mondta, hogy hol körözik Pharaont, hol nem. Az amerikai diplomata szerint azonban csak azért nem található az FBI körözési listáján Pharaon, mert régi az elfogatóparancs.
Eric Watnik az Egyesült Államok budapesti nagykövetségének diplomatája a Magyar Idők kérdésére válaszolva megerősítette, hogy az FBI körözi Ghaith Pharaont – számol be az Index. Az arab üzletembernek állítólagos magyarországi ügyleteiről szóló hírek járták be a sajtót az utóbbi hetekben.
A Magyar Narancs arról számolt be, hogy az Orbán Viktor házával szemközti villa kerülhetett Pharaon érdekeltségébe. Később a lap arról írt, hogy a Le Pharaon nevű hajó és az a luxusjacht, amin feltételezhetően akkor épp Mészáros Lőrin tartózkodott, egymás mellett kötött ki az Adrián. A lap szerint Orbán Viktor személyesen is találkozott Pharaonnal. Eközben a Jobbik szerdán a Parlamentben azzal vádolt meg több kormánytagot, hogy a nemzetközileg körözött Pharaon magyarországi üzleteit segítették a DK pedig bejelentette, hogy már értesítette is az FBI-t és az Interpolt.
Névrokonság?
A szerdai napirend előtti vitán Dömötör Csaba kijelentette, hogy lehet hogy nem is ugyanarról a személyről van szó, mivel ez egy tucatnév az arab világban. Hozzátette, az említett arab üzletembert hol körözik, hol nem, és több schengeni országba probléma nélkül kapott vízumot.
A Mandiner is utánanézett Pharaonnak, és habár az aktuális körözési listákon nincs rajta, az amerikai Igazságügyi Minisztérium egy 2007-es közleményében megtaláltuk a Pharaon elleni körözést.
A Magyar Időknek nyilatkozó amerikai diplomata szerint a jelenlegi körözések között azért nem szerepel Pharaon, mert túl régi az elfogatóparancs. Pharaont egyébként csalás, zsarolás és felbujtás miatt ítélték el.
Pharaon alfától omegáig
A cégjegyzékben nyolc Pharaon nevet viselő cég van. Ezek név szerint a Pharaon-Alfa, Pharaon-Beta, Pharaon-Delta, Pharaon-Gamma, Pharaon-Omega, Pharaon-Sigma, Pharaon-Kappa, és a felszámolás alatt álló Pharaon Kft.
A működő cégek közül az összes ugyanarra a Szabadság téri címre van bejegyezve. A Pharaon cégek tulajdonosai Ammar M. A. Abu Namous és egy Máthé Zita nevű remeteszőlősi nő. A Magyar Narancs szerint a szaúdi Ghaith Pharaont több szál köti A jordániai Naomoushoz, akin keresztül a külföldi ügyleteit intézi az üzletember.
(Fotó: Kisbíró)
Pharaon állítólag a seregélyesi falunapon is ott volt, a Magyar Narancs szerint világos színű kabátban őt fényképezték le.