A világ legősibb, ma is tömegesen beszélt nyelvét, hangsúlyait, rejtett üzeneteit több mint kétezer éve nem érti a Nyugat. A „nagy nyelvi fal” egyszerre járul hozzá Kína mai sikeréhez és rejtelmességéhez. Hogyan állították ezt az archaikus kódot a kínai modernizáció szolgálatába?
A hamarosan a 74. születésnapját ünneplő, hétszeres Grammy-díjas, Oscar- és Golden Globe-díjas angol dobos, énekes, dalszerző, színész decemberben egy két órás videóban árulta el, mi nyomja a szívét.
A 20 éves ausztrál csapat a Thy Art Is Murder és az Amity Affliction társaságában érkezik meg jövő év végén az MVM Dome-ba, ahol remélhetőleg minden várakozásunkat felülmúlják.
Karrierje csúcspontjaként 2016-ban a riói olimpián 100 méter háton, valamint 200 és 400 méter vegyesen lett aranyérmes, 200 méter háton pedig ezüstöt szerzett a most visszavonult Hosszú Katinka.
A történész szerint a fejedelem hozott egymásnak ellentmondó döntéseket, de mindig a realitásokhoz alkalmazkodva: képes volt nagyívű terveiről lemondani, ám az adott körülményeket országa számára maximálisan kihasználni.
Olyan erőszakos és egyoldalú „iparosítás” ebben az országban legutóbb az ötvenes években volt, amikor minden erőforrást a nehéziparra összpontosítottak. Évtizedekre volt szükség annak beismerésére, hogy ez hiba volt.
A megrendelők megfeledteztek már arról, hogy a rendszerváltáskor már született egy méltó és hiteles dal? Idézet az EAST zenekar biográfiájából:
1988.
A szerelem sivataga című albumot a Ring lemezkiadó jelenteti meg Magyarországon. Meghívást kapnak Robert Pongertől, a neves osztrák producertől (Falco producere és zeneszerzője), hogy a Bécs mellet lévő, a kor legjobbjai között számon tartott stúdiójában, vegyék fel újra a nagylemez zeneanyagát. A munka májusban kezdődik és közel másfél évig tart. Tátrai Tibort hívják meg a gitárszólamok feljátszására. Közben itthon jelentős sikereket ér el a lemez. A címadó dalból, valamint a Mama és a Bál című számokból videóklip készül. Ismét meghívást kap a zenekar Németországba Wunsiedel-be az East-West Rockfest-re.
1989.
Márciusban a Budapesti Tavaszi Fesztivál nyitó programjaként az EAST koncertjét közvetíti élőben a Magyar Televízió a Kertészeti Egyetemről. Megszületik az EAST legismertebb, legtöbbet játszott opusa, a rendszerváltozás emblematikus dala, az East ’56. Ausztriában elkészül az EAST hetedik, Taking the Wheel című albumának stúdiófelvétele. Az új lemezanyag A szerelem sivataga című albumon is hallható hét, áthangszerelt, angol nyelvű száma mellett, hat vadonatúj dalt is tartalmaz. Megjelenik az East ’56 kislemezen. Szeptember 10-én, azon a napon, amikor bejelentik a határ megnyitását az NDK-ból érkezett menekültek számára, a Magyar Televízió Hét című műsorában levetítik az East ’56 titokban készült videóklipjét. A klipben Magyarországon addig soha be nem mutatott archív filmrészletek láthatók az 1956-os forradalom hőseiről, boldog emberekről, az utcai harcokról, az orosz tankok vonulásáról, a rommá lőtt fővárosról. Ettől kezdve, a klip angol nyelvű változata (Wind of Change), bejárja a világot. Szinte minden nagy európai tv-társaság bemutatja, így például a BBC, ZDF, de sugározza a CNN és más tengeren túli televíziós csatornák is. A zenekar fellép több ellenzéki, a rendszerváltozás mellett szervezett eseményen, így a romániai falurombolás ellen rendezett koncerten, majd a Temesváron kirobbant román forradalom támogatására szervezett hangversenyen is a Budapest Sportcsarnokban.
Ajánlom megtekintésre: https://www.youtube.com/watch?v=wL5RpQuanUo
Ui.:Nekem ez az IGAZi!
Ez így első nézésre elég sokkoló volt: álpatetikus, giccses, mű, mesterkélt, természetellenes, megjátszott, hamis (nem zeneileg), önimádó, saját magától elaléló, saját maga jelentőségét túlbecsülő, álszentimentális, mindezekből következően gyomorforgató.
p.s. ezek minek örülnek ennyire?