Fordul a szél: Trump kőkemény üzenetet küldött a világnak – és külön az Európai Uniónak
Ahogy az új amerikai vezetés a hazája boldogulását teszi az első helyre, úgy Európának s benne Magyarországnak is így kell tennie. Kacsoh Dániel írása.
Ha az Európai Unió netán megroppan, akkor nekünk is annyi. Évtizedekre, netán évszázadokra. Többet vesztünk vele, mint a britek.
„A brit népszavazási kampánnyal szinkronban a magyarországi utcákat kék plakáterdőbe borította a kormány. Ez már hovatovább megszokott jelenség, így űzte ki az IMF-et is, ám a mostani hirdetmény szövegének megértése nehezebb, mint valaha. Magyar szavakkal, ám nem éppen ékes magyarsággal írták. A főmondat egyes számú címzettje – »Üzenjünk Brüsszelnek, hogy ők is megértsék!« – a mellékmondatban hirtelen többes számra vált, ami nem üti meg a gimnáziumi szintet. A sunyi szándékra csak a címfejből lehet következtetni: Népszavazás a kényszerbetelepítés ellen. Vagyis a sugallat nagyjából az, hogy Magyarországon népszavazás lesz, amelytől a kormány azt várja, hogy a nép nagy többséggel elutasítja menekültek befogadását, és ezt az Európai Unió vezetőinek is meg kell érteniük. (...)
Vagyis a magyar gazdaság igencsak rászorul a gazdag uniós tagországok támogatására. Szüksége van a brüsszeli apparátus jóindulatára is, amely a pénzügyi döntéseket előkészíti. Ilyen értelemben felettébb kockázatos a most folyó plakátháború. Felveti a gyanút, nem arra játszik-e a magyar kormány, hogy az Európai Uniónak így is, úgy is befellegzett. Az uniós értékrendtől már olyannyira eltávolodott, hogy ember legyen a talpán, aki visszamanőverezi oda Magyarországot.
Csak az a baj, ha az Európai Unió netán megroppan, akkor nekünk is annyi. Évtizedekre, netán évszázadokra. Többet vesztünk vele, mint a britek. Pedig a magyarok többsége még ragaszkodna az uniós tagsághoz. De nem erről kérik a véleményét, hanem számukra ismeretlen népek »kötelező betelepítéséről«. Akik ellen már alaposan megdolgozták a közvéleményt.”