LMP: csak a gazdagok és a multik nyernek a TTIP-vel
Schmuck Erzsébet (LMP) szerint a gazdaságot és a szegénységet a világban működő mechanizmusok, intézmények tartják fent, termelik újra, az egyik ilyen mechanizmus a szabadkereskedelmi egyezmények intézménye, mint amelyet az EU és az Egyesült Államok tervez kötni. Hozzátette: nincs kétségük afelől, hogy az egyezményt támogatja az Orbán-kormány. Értékelése szerint a TTIP-vel csak a gazdagok és a multik nyernek, az együttjár az Országgyűlés hatásköreinek csökkentésével, a magyar és az európai emberek életminőségét biztosító szabályozások feladásával, illetve a magyar önrendelkezés elárverezését jelenti.
Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára szerint csak elvi támogató álláspontot fogalmazott meg a kormány az egyezménnyel kapcsolatban, vagyis ha olyan szöveget véglegesítenek, amely elfogadható a magyar érdekek szempontjából, akkor nem fognak akadályt gördíteni a megállapodás elfogadása elé. Jelezte, a tárgyalások folynak, az Európai Bizottság mozgásterét az Európai Tanács által meghatározott mozgástér határozza meg, a mandátum rögzíti: a megállapodás nem eredményezheti a magas szintű európai környezetvédelmi, egészségvédelmi, munkajogi normák szintjének csökkentését.