Tüntetést szerveznek a tejtermelők, mert szerintük az uniótól és az államtól kapott támogatások nem elegendőek, nem fejtik ki a kívánt hatást. Ráadásul a nyerstej ára Magyarországon tovább csökkent, jelenleg kilogrammonként 55-72 forint között van, míg az önköltség 95-205 forint között ingadozik.
A demonstrációt hétfőn rendezik meg Budapesten. A termelők 9 óra 30 perckor tenyészállat-bemutatót tartanak az Országos Kereskedelmi Szövetség székházánál, majd várhatóan petíciót nyújtanak át Vámos Györgynek, az OKSZ főtitkárának.