Rétvári Bence (KDNP) elítélte a kereszténységet gúnyoló, egyházi jelképeket lealacsonyító megmozdulásokat, amelyeket vallásgyalázásként értékelt. Azt hangoztatta: Európának büszkének kell lennie a keresztény gyökereire, kultúrájára, moráljára, s azt meg kell erősíteni. A kormánypárti politikus szerint Brüsszel nem bízik a keresztény alapú, közös Európában, s úgy véli: a demográfiai- és munkaerő problémákat más emberek idehívásával kell megoldani. Ha az EU nem védi meg határait, akkor egyre messzebbről és egyre többen fognak elindulni - jelentette ki, fontosnak nevezve, hogy közvetlenül ki kell kérni az emberek véleményét erről.
Dömötör Csaba, a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára válaszában jelezte, hogy Magyarország vitatja a bevándorlók korlátlan behívását, azt veszélyes és kiszámíthatatlan jelenségnek tartja mind a kultúrára, mind a mindennapi biztonságra nézve. Kiemelte, hogy a kérdést nemzeti hatáskörben kell eldönteni, egyebek mellett ezt tartalmazza a kormány 10 pontos akcióterve is, amely egy válaszreakció Brüsszel elhibázott javaslatára. A csomag a határok és Schengen megerősítésére tesz javaslatot, rögzítené a biztonságos országok listáját és elutasítja a kötelező és automatikus betelepítési kvótát is - sorolta, hozzátéve: fontos, hogy a magyarok világos nemet mondjanak a szétosztásra.
Fidesz: botrányos kifizetések a Nemzetbiztonsági Hivatal körül
Németh Szilárd (Fidesz) arról beszélt, hogy a szocialista kormányok 2006 és 2010 között 17 milliárd forintot költöttek kommunikációs tanácsadásra és tanulmányokra, s ezek a pénzek „házi cégeknél landoltak”. Érdekes szálként hivatkozott arra, hogy a Political Capital 190 millió forintért készített tanulmányt a volt Nemzetbiztonsági Hivatalnak (NBH), amelyet titkosítottak. Szerinte a cég és munkatársai nem estek át nemzetbiztonsági átvilágításon sem. Szóvá tette azt is, hogy az NBH-nak nem a Political Capitallal, hanem az Egymásért Egy-Másért Alapítvánnyal volt szerződése. A kormánypárti politikus további vizsgálatok indításáról érdeklődött.