A Fidesz-frakció szerint az az MSZP „vagdalkozik”, amely kormányzása alatt „egyik megszorítást a másik után hajtotta végre”. A nagyobbik kormánypárt parlamenti frakciója szerdai, az MTI-hez eljuttatott közleményében arra reagált, hogy Burány Sándor, az Országgyűlés költségvetési bizottságának szocialista elnöke szerint a 2017-es költségvetés kizárólag a jómódú családoknak és a „fideszes haveroknak” jelent előrelépést.
A Fidesz-frakció közleményében az áll: az MSZP kormányon „adókat emelt, fizetéseket és nyugdíjat csökkentett, elvette a gyerekek után járó adókedvezményt, utcára tett több ezer pedagógust és egészségügyi dolgozót”. Úgy fogalmaztak: az akkori kormány IMF-hitel nélkül „mozdulni sem tudott”, és „csaknem Görögország sorsára jutatta az országot”.