Vagyonnyilatkozatok — nincs ingatlanja Vona Gábornak

2016. február 01. 12:25

Lázár János 22 hektárnyi új területet (szántót, földet, erdőt) vásárolt, míg Szijjártó Péter eladta lakását, Vona Gábornak és Simicskó Istvánnak pedig egyáltalán nincsen ingatlanvagyona. Gyurcsány Ferenc kifejezte gazdasági érdekeltségét az Altus Portfólió Kft.-ben is. A politikusok vagyonnyilatkozatai nem mutatnak jelentős eltéréseket az egy évvel korábbi adatokhoz képest, kisebb változások történtek.

2016. február 01. 12:25

Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes ingatlanvagyona nem változott, továbbra is két II. kerületi ingatlan felét, valamint egy balatonfenyvesi üdülő haszonélvezeti jogát birtokolja, értékesebb ingóságai között antik bútorait említi. Egymillió forintja van készpénzben, és 1,25 millió forintnyi pénzkövetelése.  

Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter ismét gyarapítja ingatlanvagyonát: folyamatban van egy 6 hektáros erdő megvásárlása, ahogy egy másik 16 hektáros területé is, amelyet szántóként, erdőként és legelőként tüntet fel. Továbbra is felerészben tulajdonolja hódmezővásárhelyi házát, és megvan a 11 szántója, kettőnek pedig haszonélvezője, ahogy két erdőnek, egy legelőnek, egy töltésnek és egy művelés alól kivett mocsárnak is. Lázár János a kötvényei értékét 42 millió forintra növelte az egy évvel korábbi 34 millió forintról, életbiztosítása továbbra is 6,8 millió forintot, törzsrészvényei pedig 6 millió forintot érnek. Megmaradt 45 millió forintos banki hitele, ahogy magánszemélyekkel szembeni tartozása is 36 millió, az egy évvel korábbihoz hasonlóan. Földbérleti díjból, előlegből és osztalékból bruttó 8 millió forintos bevétele származott tavaly.      

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter már csak egy dunakeszi házzal rendelkezik, a 334 négyzetméteres lakóterű ingatlanával, míg a korábban szerepeltetett 140 négyzetméteres társasházi lakás idén már nincs a nyilatkozatában. Megtartotta ugyanakkor tulajdonrészét három balatonedericsi és egy győri ingatlanban. A külgazdasági és külügyminiszter értékpapírban szűk 630 ezer forintot tart, mintegy hatszor annyit, mint egy éve, biztosítási eszközalapban tartott pénzét viszont tovább csökkentette, a tavalyi 2,8 millióról 421 ezer forintra. Pénzintézeti számlakövetelése némileg nőtt 1,8 millió forintra, szüleivel szemben pedig 45 millióról 30 millió forintra csökkentette tartozását, a dunakeszi ingatlaneladásnak köszönhetően. 

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter továbbra is résztulajdonos két II. kerületi lakóházban, ahogy két karcagi telke is megmaradt. Államkötvény-vagyonát viszont 3,1 millió forintra növelte 800 ezerről, 1,1 millió forintért pedig befektetési jegyet vásárolt. Készpénzt nem tüntetett fel idén a bevallásában, holott tavaly másfél millió forintról számolt be ezen a soron. Jelzáloghitelét 6,77 millió forintra csökkentette 7 millióról.

Simicskó ingatlan nélkül

A fejlesztési minisztériumot vezető Seszták Miklós megtartotta három kisvárdai ingatlanát, amelyek mellett birtokol még egy budapesti, XIII. kerületi lakást, míg egy továbbinak felerészben haszonélvezője. A tárcavezető 19 millió forintnyi készpénzvagyont tüntetett fel a bevallásban - tavaly ennek értéke 20 millió volt -, pénzintézeti számlakövetelése viszont mintegy 32 millió forinttal 213 millió forintra emelkedett. Az egyéb pénzkövetelése - 3 millióval - 3 millió forintra csökkent. A miniszter tovább csökkentette a magánszemélyek felé fennálló tartozását, 3 millió forintra. A tárcavezetőnek ügyvédi tevékenységből, illetve ügyvédi irodai osztalékból tavaly összesen csaknem 36 millió forint bevétele volt.

Balog Zoltánnak, az emberi erőforrások miniszterének ingatlanvagyontárgyai között továbbra is szerepel egy XIII. kerületi lakás, de a három bükkszentkereszti ingatlana mellé 2015-ben vásárolt még egy beépítetlen területet a településen. Csökkent ugyanakkor a miniszter megtakarítása mind forintban, mind euróban. Előbbi 4,4 millió forint, szemben a korábbi 10 millióval, míg euróban lévő pénze 30 ezerrel csökkent, 21 ezerre. 

Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter ingatlanvagyona nem változott, ahogy megtartotta Toyota Corolláját is. Továbbra is Karcagon birtokol egy családi házat és szántókat, a budapesti IX. kerületben pedig egy lakást. Takarékbetétben 1 millió forintot tart a miniszter, míg tavaly 2,3 millió forintot.  

Simicskó István honvédelmi miniszter egyáltalán nem tüntetett fel ingatlanvagyont a nyilatkozatában, míg egy éve szerepeltetett abban egy siófoki garzonlakást. Van viszont egy Ford Focusa, és megtartotta 19,5 millió forintot érő kincstárjegyét. Magyar államkötvénybe 13,5 millió forintot fektetett, OTP Prémium pénzpiaci befektetésbe pedig 20 millió forintot. Takarékbetétben elhelyezett megtakarítását jelentősen csökkentette: 25 millióról 7 millió forintra. A miniszter oktatói tevékenységéért 160 ezer forintot kapott.  

A Miniszterelnöki Kabinetiroda élén álló Rogán Antal vagyonnyilatkozatában továbbra is szerepel II. kerületi lakása, ahogyan egy 40 négyzetméter körüli teremgarázs és tároló is. Megtartotta balatonlellei üdülőjét, valamint szakonyfalui erdőjét és egyéb itt örökölt ingatlanjait. A politikusnál tartós bérletben van egy A3-as Audi. Hárommillió forinttal csökkent Rogán Antal takarékbetét-állománya, ami most mintegy félmilliót tesz ki. Kevesebb lett, bő egymillió forinttal a banki tartozása, ami így szűk 29 millió forintnyi. Magánszemélyeknek a tavalyinál némileg kevesebbel, 15,2 millió forinttal tartozik. 

A parlamenti képviselői mandátummal nem rendelkező két miniszter, Pintér Sándor belügy- és Trócsányi László igazságügyi miniszter még nem frissítette vagyonnyilatkozatát a kormány honlapján. Az országgyűlési törvény szerint a képviselőknek a megbízatásukat követő harminc napon belül, majd azután minden évben január 31-ig kell vagyonnyilatkozatot tenniük.

Parlamenti frakcióvezetők és pártelnökök  kevés változás

Kósa Lajos, a Fidesz képviselőcsoportjának vezetője továbbra is felerészben tulajdonosa egy 300 négyzetméteres debreceni családi háznak és résztulajdonosa egy budakeszi üdülőnek. A kormánypárti politikus tavaly 2,5 hektár szántót örökölt Szamosszegen. Autója változatlanul egy tartós bérletben lévő Mercedes Viano, ám megvált 2004-ben vásárolt BMW RT1150 motorjától. Továbbra is megvan 2007-ben vásárolt orrkiülős motorcsónakja, amit negyedrészben birtokol. A Fidesz frakcióvezetőjének számláján lényegében változatlan összeg szerepel, pénzintézeti tartozását 1,1 millió, magánszemélyekkel szembeni tartozását 1 millió forinttal csökkentette, így 12,9, illetve 19 millió forinttal adós.

Tóbiás József, az MSZP elnök-frakcióvezetője továbbra is Érden birtokol felerészben egy 165 négyzetméteres házat, azonban a politikus a dokumentum végén közölte, hogy 2014. november 1-jén előszerződést kötöttek egy beépítetlen telekre, amelyet jelenlegi ingatlanjuk eladását követően tudnak majd megvenni. Egyéb ingatlan és autó nincs a nevén, azonban megőrizte a 2008-ban örökölt, 125 köbcentis Tatran motorját. A szocialista politikusnak változatlanul 10,5 millió forint hitele van és 3 millió forinttal tartozik magánszemélyeknek.

Vona Gábornak, a Jobbik elnök-frakcióvezetőjének továbbra sincs ingatlanja, értékes ingósága és tartozása. Míg az előző bevallásában takarékbetétben szerepelt 800 ezer forint megtakarítása, addig a legfrissebben 730 ezer forintot tüntetett fel értékpapírban. Könyvkiadásból ezúttal nem származott jövedelme az ellenzéki politikusnak.

Harrach Péter, a KDNP frakcióvezetője az előző évekhez hasonlóan egy zuglói társasházi lakásnak, egy 83 négyzetméteres tahitótfalui háznak, egy budakeszi zártkertnek, valamint egy Kisnémediben található erdőnek a résztulajdonosa. Autója és egyéb értékes ingósága nincs a kormánypárti politikusnak.

Gyurcsány bevallotta az Altust is

Schiffer András, az LMP frakcióvezetője változatlanul egy 85 négyzetméteres, XIII. kerületi társasházi lakást tüntetett fel, amelynek egyedüli tulajdonosa, nagy értékű ingósága nincs. Más szerződés alapján fennálló számlakövetelése 3 millió 134 ezer forint, ami 53 ezer forinttal több, mint az előző nyilatkozatában. Az ellenzéki politikus azt is jelezte, hogy szünetelteti ügyvédi tevékenységét ügyvédi irodájában - amelyben 50 százalékos tulajdonos -, annak nyereségéből nem részesült. A parlament honlapján elérhető információk alapján a frakcióvezetők havi javadalma 1,3 millió forint volt tavaly decemberben.

Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció (DK) elnöke, független képviselő tulajdonában továbbra is egy 50 négyzetméteres pápai lakás és a feleségével 2009-ben vásárolt, több mint háromezer négyzetméteres telken lévő 267 négyzetméteres kötcsei ingatlan áll. Utóbbihoz jelzáloghitelt vett fel, ebből tartozása év végén 63 millió 131 ezer forint volt. Ez azt jelenti, hogy az azt megelőző évhez képest közel 3,9 millió forintot törlesztett. Az ellenzéki politikus 2015. január 1. és február 18. között 16 millió forint, február 19. és december 31. között pedig 58 millió forint tulajdonosi osztalékról számolt be az Altus Befektetési Zrt.-től, amelynek 100 százalékos tulajdonosa. Egy évvel korábban 168,6 millió forint jövedelme származott innen. Újdonság, hogy Gyurcsány Ferenc gazdasági érdekeltségeihez sorolta az Altus Portfólió Kft.-t is.

Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke, független képviselő változatlanul egy 60 négyzetméteres zuglói társasházi lakás felét tudhatja magáénak, továbbá egy balatonmáriafürdői üdülőben és egy gyöngyösi családi házban is hasonló tulajdonrésze van. A politikus megvált 2007-es Volkswagen Phaetonjától és egy Skoda Superbet lízingel, 1987-es évjáratú, örökölt Ford Orionját viszont megőrizte. Megtakarításai nem változtak jelentősen, ezek összértéke 7,1 millió forint. Fodor Gábor közölte azt is, hogy az ELTE Állam- és Jogtudományi Kara Bibó Kollégiumának óraadó tanára, ám szünetelteti foglalkozását.

A két független képviselő havi javadalma 748 ezer forint volt tavaly év végén.

Összesen 107 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
katus
2016. február 02. 16:47
http://nol.hu/belfold/az-orban-csalad-esete-a-foldprivatizacioval-1575951 A dr. Lévai Anikó által Orbán Viktor miniszterelnök házastársaként 2002. január 31-én és azt követően benyújtott vagyonnyilatkozatokban szereplő, összesen 539.380 m2 területű, Felcsút környéki termőföldeket 2000. december 21-én 5.500.000 forintért vásárolta fel két eladótól Bognár Sándor, a Herceghalmi Kísérleti Gazdaság (HKG) Rt. vezérigazgatója. A földeket 2001. október 31-én 6 millió forintért adta tovább dr. Lévai Anikónak. A beszerzési ár enyhén, a továbbadási ár mélyen a környékbeli termőföldek akkori átlagára alatt volt. 1999 nyarán váratlanul leváltották a HKG Rt. vezérigazgatóját. Helyébe július 10-én Bognár Sándort nevezték ki, olyan, meglehetősen szokatlan körülmények között, amelyek arra utalnak, hogy a kinevezésről szóló döntés hirtelen, minden, a tulajdonosi jogokat gyakorló ÁPV Rt. -nél szokásos előkészítés nélkül született. 2001. október 19-én Bognár Sándor a 12 állami gazdaság privatizációjáról intézkedő kormányhatározat jóvoltából rendkívül kedvezményes körülmények között szerezhetett meghatározó tulajdonrészt a privatizált HKG Rt.-ben. Az Országgyűlés a kormány előterjesztésére 2001. december 11-én elfogadott, 2001. évi XCIV. törvénnyel mintegy 2.7 milliárd forintos támogatást biztosított Alcsútdoboznak, Felcsútnak és további négy környékbeli településnek belterületi vízelvezetés céljára. A támogatással a hasonló célra az adott évben megszavazott teljes összeg mintegy 90%-át egyetlen, még Fejér megyén belül sem a legkritikusabb vízügyi helyzetben lévő kistérség kapta. Ez az adott évben megszavazott legnagyobb összegű támogatás, mégpedig kirívóan alacsony, 10% önrész felmutatása mellett. A végrehajtott vízügyi beruházást követően a térségben a termőföld árak jelentősen megemelkedtek; 2005-ben mind Alcsútdobozon, mind Felcsúton az átlagos földárak 150%-kal voltak magasabbak, mint 2002-ben, ezalatt a megyei átlagár csak 84%-kal növekedett. A támogatási pályázatot csak az Országgyűlés döntését követően nyújtották be. Az összesen több mint 3 milliárdos beruházás az említett földterületek értékét jelentősen megnövelte. A Dr. Lévai Anikó tulajdonában lévő 539.380 m2 földterület mai forgalmi értéke – a környékbeli termőföldek átlagárát alapul véve – 34.300.000 forintra becsülhető. Sem a Felcsút környéki ingatlanok felértékelődését eredményező, sem a Bognár Sándort kedvező helyzetbe hozó döntések nem tartoztak miniszterelnöki hatáskörbe, de nem születhettek meg Orbán Viktor jóváhagyása nélkül. Az érintett, kilenc helyrajzi számon nyilvántartott földterület dr. Lévai Anikónak, Orbán Viktor feleségének a tulajdonában van. Dr. Lévai Anikó a Felcsút, 075/2, 079/17, 079/25, 079/26, 079/27, 0216/6, 0220/5, 0228/24 helyrajzi számon nyilvántartott földtulajdont vagyonnyilatkozataiban szabályosan feltüntette. (A vagyonnyilatkozatokat I/l/a, b és c megjelöléssel csatoltuk.) A felcsúti 0220/1 helyrajzi számú, 36.165 m2 nagyságú, 62,92 AK értékű „nádas, rét” művelési ágban nyilvántartott ingatlant azonban csak 2003. január 31-én benyújtott vagyonnyilatkozatában tüntette fel először, noha az I/2 .5/b megjelöléssel mellékelt adásvételi szerződés szerint ezt is 2001. október 31-én vásárolta, a többivel együtt. Ezzel megsértette a képviselők jogállásáról szóló 1990 . évi LV. törvényt." A másik történet a tokaji szőlőföldek és a Szárhegy Dűlő-Sárazsadány-Tokajhegyalja Kft. sorsát vázolja. Ebben is visszatérő elem a földek olcsó megvásárlása, illetve olyan állami forrású beruházások végrehajtása, amelyek a terület értéknövekedését eredményezték. „Dr. Lévai Anikó, Orbán Viktor felesége 1997 és 2001 között összesen 80.564 m2 termőföldet és 2478 m2 belterületi földet vásárolt Tokaj-hegyalján. Az ingatlan vásárlása mélyen a piaci árak alatt történt. Különösen kirívó, hogy Sárazsadány önkormányzata az 50.529 m2 zártkertet 2 Ft/m2, a belterületi ingatlant 44 Ft/m2 áron adta el az Orbán-családnak. A Szárhegy Dűlő - Sárazsadány - Tokajhegyalja Kft. 1997-ben alakult. A Kft. megalakulása után két nappal szőlőtelepítéshez állami támogatásért folyamodott. A pályázathoz csatolandó hatósági hozzájárulásokat még a megalakulását megelőzően megkapta. A Kft.-be dr. Lévai Anikó a megalakulás másnapján az általa vásárolt termőföld törvénytelen apportálásával kísérelt meg belépni, ezt azonban a Cégbíróság nem jegyezte be (a társaság ezen határozata a termőföldről szóló 1994. évi LV. Törvény 6. § (1) bekezdésének azon rendelkezésébe ütközik, amely szerint belföldi jogi személy termőföld tulajdonjogát nem szerezheti meg – Dr. Lévai Anikó a szóban forgó termőföldet 100 ezer forintért vásárolta, majd két hétre rá harmincszoros értéken kísérelte meg apportálmi, így az apport elfogadásával a tagok alaposan gyanúsíthatóak a valótlan érték megjelölése bűntettének elkövetésével, amelyet a BTK 298/C. § (1) bekezdése ugyancsak három évig terjedő szabadságvesztéssel fenyeget). Ezt követően üzletrészt vásárolt a Kft.-ben, majd később készpénzes tőkeemeléssel növelte üzletrészének értékét. A lapokban megjelenő egyre kényelmetlenebb cikkek hatására dr. Lévai Anikó 2005-ben eladta üzletrészét, de megtartotta a földtulajdont. A fentiek alapján dr. Lévai Anikó Tokaj-hegyaljai termőföld-tulajdona 80.564 m2, amelyet 1,6 millió Ft-ért vásárolt fel. A földbirtok jelentős részét dr. Lévai Anikó haszonbérbe adta a Szárhegy Dűlő - Sárazsadány - Tokajhegyalja Kft.-nek, de a haszonbérleti szerződést a bizottság nem ismerhette meg, és a földhivatali nyilvántartásban sincs nyoma. A Kft. a több lépcsőben kapott jelentős állami támogatással szőlőtelepítést hajtott végre - egyebek között dr. Lévai Anikó tulajdonán is. A telepítvény – a haszonbérlet lejártáig – a Kft. tulajdona. A földterület értéke a telepítés hatására jelentősen megemelkedett. A dr. Lévai Anikó sárazsadányi földjein telepített ültetvények a haszonbérleti szerződések lejárta után mindenképpen Lévai tulajdonába mennek át, ami jelentősen megnöveli a föld értékét. Az értékelés adatai alapján nem lehet meghatározni, hogy dr. Lévai Anikó sárazsadányi földtulajdona a megismert tények alapján milyen mértékű vagyongyarapodást eredményezett. A bizottság szükségesnek tartja a földterület jelenlegi piaci értékét független szakértővel fölbecsültetni, és ennek alapján megállapítani, mennyivel gyarapodott az Orbán-család vagyona dr. Lévai Anikó sárazsadányi földtulajdona révén.”
áfonya
2016. február 02. 11:24
Hát igen semmi vagyon csak a rajta lévő gönc egyből a miniszteri széket szeretné ..Élete során mit csinált ha nincstelen ,mindig pozicióban dolgozott ,hol a jó jövedelme ,letagadja ,az ilyen vagyonok letagadók multját kéne kutatni ,mert ott biztos vannak dugi értékek ,át lehet számolni két évtized alatt mennyi jövedelme volt ,sőt a felesége keresetét is át számolni,,,,,nem bizalmat adni az ilyen rejtélyeket tartogatóra .
áfonya
2016. február 02. 11:07
Nyugatról jönnek a legaljasabb lázítások megszállásra való segítség nácizás ,,azért elgondolkoztató ,hogy tudnak még is jól élni Magyarországon az ekézők hogyan tudnak átlag fölött élni jó módban, sehol nem látni azt szörnyű élhetetlen életet amit országunkról beszélnek. Karácsonyi ünnepek bevásárlásnál az üzletek tele voltak vevőkkel ,békés nyugodt családok tömege vásárolt ,,ha anníra rossz nálunk mi a fenének szenvednek szegénybségben éheznek fáznak ha élhetetlen az országunk ,szeretnek szenvedni milliomosként.
áfonya
2016. február 02. 01:49
Vona vagyonát másra íratja ,mentelmi joga van érintetlen ,mi kell még ... a hatalom a miniszteri szék.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!