„A tehetségesebb és tisztességesebb városvezetések tudtak élni ezzel a lehetőséggel (...), kevés olyan városvezetés van az országban, amelyik arra a bravúrra lett volna képes, hogy a több mint 3 milliárd forintnyi adósság után az előző vezetéstől még átvett 945 millió forintos többletet viharos gyorsasággal lenullázza, és kevesebb mint két esztendő alatt szinte visszajuttassa a várost ugyanoda, ahonnan elindult” – mondta a házelnök, hozzátéve, hogy belső hírek szerint több mint egymilliárd forint hiánya van a városnak. Kövér László arra is kitért, hogy Salgótarján 9,2 milliárd forintos uniós kerettel rendelkezik 2020-ig, és nem biztos, hogy a 2020-ban lezáruló európai uniós pénzügyi ciklus után jön még egy olyan időszak, amikor az Európai Unió ilyen bőkezűséggel osztja a felzárkóztatási forrásokat a tagállamoknak.
Mint mondta, ez a pénz nem érkezik meg egy az egyben a város számlájára, értelmes elképzelésekkel kell érte pályázni, de lehet, hogy ez az utolsó ilyen lehetőség, hogy Salgótarján ne szakadjon le véglegesen a többi megyei jogú várostól, nem beszélve önmagával szemben támasztott jogos elvárásairól, mondta a házelnök.
Jogi felelősségről beszél a Fidesz jelöltje