Indul a kötelezettségszegési eljárás a szupermarketek szankcionálása miatt

2016. február 27. 10:01

Kötelezettségszegési eljárás indul a nem nyereséges szupermarketek szankcionálása miatt. Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter annak idején úgy indokolta az új szabályozást, hogy a tartósan veszteséges működés sok esetben a tőkeerős vállalatok erőfölényükkel való visszaélése miatt történt.

2016. február 27. 10:01

Kötelezettségszegési eljárást indított Magyarország ellen az Európai Bizottság a nem nyereséges szupermarketek szankcionálásáról elfogadott törvény miatt, mert úgy véli, hogy az korlátozhatja a vállalkozások letelepedési szabadságát.

Az Európai Bizottság illetékes szóvivője pénteken megerősítette, hogy a brüsszeli testület az előző napon úgynevezett hivatalos felszólító levelet küldött Magyarországnak, és ezzel megindult az eljárás a 2014 decemberében elfogadott jogszabály ügyében. A törvény megtiltja a napi fogyasztási cikkek árusítását a két egymást követő évben veszteségesen működő nagyobb üzleteknek.

A Bizottság tájékoztatása szerint az új jogszabály nyomán a kiskereskedőknek megnövekedett kockázatokkal kell szembenézniük, ha be akarnak lépni vagy terjeszkedni akarnak a magyar piacon. A tartós veszteségességet tiltó törvény akadályozhatja a befektetéseket, és ezáltal a versenyképesség romlásával járhat és magasabb árakat eredményezhet –közölte a Bizottság.

Varga: A veszteséges működés visszaélésekhez vezet

A magyar hatóságoknak két hónap áll rendelkezésükre, hogy válaszoljanak a Bizottság által ismertetett kifogásokra. Ha a felszólító levélre nem érkezik válasz vagy Magyarország olyan észrevételeket tesz, amelyek nem tekinthetők kielégítőnek, az Európai Bizottság úgy dönthet, hogy az eljárás következő lépéseként úgynevezett indoklással ellátott véleményt küld Budapestnek. Ezt követően – ha szükséges – a bizottság az Európai Unió Bírósága elé viheti az ügyet.

Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter az érintett jogszabályról szóló javaslat indoklásában korábban azt írta, hogy a tartósan veszteséges működés közvetett módon gazdasági erőfölénnyel való visszaélést jelent, hiszen a nagy tőkeerejű vállalkozások így tüntetik el versenytársaikat.

Összesen 63 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Tintamin
2016. február 27. 23:43
Hát az úgy van, hogy be kell szopatni mindenkit, kivéve a CBA-t.
Tintamin
2016. február 27. 23:43
Hát az úgy van, hogy be kell szopatni mindenkit, kivéve a CBA-t.
tango47
2016. február 27. 21:41
Ezek szerint az egyezik az EU alapelveivel, hogy a nyereséget különféle könyvelési trükkökkel a multik eltüntessék? Hát nem is csodálkozom.
Lolka-Bolka
2016. február 27. 17:57
remelem nem kell kotelezoen buzulni az EU szerint mert a vegen meg "nem buzulasi" kotelezettsegi eljaras indul ellenem......... bszzak meg ezt az idiotakkal teli EU .
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!