Ismét lekerült Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója az Interpol körözési listájáról – írja a Népszabadság. A horvátok azért adtak ki Hernádi ellen nemzetközi körözést, mert azzal vádolták, hogy a Mol INA-ban való részesedésszerzése kapcsán megvesztegette Ivo Sanader korábbi horvát miniszterelnököt. A magyar bíróság a Hernádival szembeni büntetőeljárást egyes vádpontok tekintetében megszüntette, más vádpontok tekintetében pedig felmentette Hernádit. Horvátországban ennek ellenére folytatták a büntetőeljárást, bár nem hoztak érdemi döntést.
A nemzetközi körözés ellenére Hernádi ügyvédei kieszközölték az osztrák és a német hatóságoknál, hogy azok ne érvényesítsék az elfogatóparancsot, ha a Mol-vezér arra jár. Így Hernádi a nyár vége óta többször is járt Németországban, majd októberben Bécsben is tárgyalt az OMV-vezérrel. Miután ez kiderült, november közepén a horvát hatóságok felrótták Ausztriának és Németországnak ezt az eljárást és továbbra is kiálltak a körözés fontossága mellett. Ennek ellenére november 25-én Hernádi eltűnt az Interpol körözési listájáról, és a Népszabadság szerint ez többnek tűnik a szokásos felülvizsgálatnál.