Több mint egymilliárd forintból újul meg a füzéri vár, amelynek nagyjából a kétharmadát építik teljesen újjá. Hogyan zajlanak a munkálatok, milyen nehézségekbe ütköznek a mesterek?
A füzéri vár egy középkori, tatárjárás előtti vár Füzér település központjában, 170 m magasan a falu felett, a Zempléni-hegység legkeletibb részén a Zempléni Tájvédelmi Körzetben. Építésének pontos ideje ismeretlen, de valószínűleg az itt birtokos Aba nemzetség egyik tagja, a Füzéry család őse, Zaránd építtette. Számos tulajdonosváltás után, a vár hadászati jelentőségét elvesztette, 1676-ban a császári katonaság lakhatatlanná tette és elhagyta. Ezután a környék lakossága kőbányának használta a romokat. Az 1686 óta birtokos Károlyi család 1934-1936 között állagvédelmi munkákat végeztetett a váron.
1977-től felderítik a várat, 1992-től folyamatosan dolgoznak rajta. 2014–2015-ben 1 milliárd 544 millió forint európai uniós támogatással részleges rekonstrukciót végeznek, melynek során részlegesen helyreállítják a felső-várat, valamint megújul a palotaszárny, a várkápolna és az alsó bástya. A korhű építészeti megoldásokkal történő helyreállítás során a belső berendezést is pótolják a fennmaradt leírások alapján. A várban a vár védőinek és lakóinak mindennapjait mutatják majd be, és interaktív középkori kiállításokat nyitnak.