Importált bűnözés: bevándorló erőszaktevőket fogtak az Egyesült Államokban
Mindezt Massachusettsben, amelynek kormányzója már korábban közölte, nem működik együtt Trumppal a kitoloncolásokban.
Az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának legfrissebb adatai szerint a 4 089 023 szíriai, hazáját az évek óta zajló polgárháború miatt elhagyó menekülőből eddig 350 ezer jutott el Európába. Az Index szerint legtöbbjüket nem vonzzák az európai országok.
A héten frissült az ENSZ Menekültügyi Főbiztosságának szíriai menekülthelyzettel foglalkozó adatbázisa, írta meg az Index. Az augusztus 25-i keltezésű adatokból kiderül: eddig 4 089 023 szíriai menekültet regisztráltak, melynek még csak tizede sem jutott még el Európába: 2011 áprilisa és 2015 júliusa között 348 540 szíriai menekült tartózkodik európai országokban. 47 százalékuk Németországban és Svédországban, 33 százalékuk Szerbiában, Magyarországon, Bulgáriában, Ausztriában és Hollandiában, a maradék 20 százalék további, nem részletezett európai országokban tartózkodik.
A legtöbb, 1 938 999 szír menekültet Törökország fogadta be, de a 4,5 millió fős lakosságú Libanon közelít leginkább tűrőképességének határaihoz 1 113 941 menekült elhelyezésével. Egyiptom 132 375 szírt fogadott be, Jordánia 629 245 embert, Irak pedig 250 408-et. Az Index arról ír: a menekültek 90 százaléka nem akar továbbmenni a Szíriával szomszédos országokból, a Török Vöröskereszt interjúi alapján 78 százalékuk még Németország vagy Svédország kedvéért sem is hagyná ott a török menekülttáborokat.
Az Index által megkérdezett szakértő szerint ennek oka az, hogy a jobbmódú szírek otthoni ingatlanjaik és kapcsolatrendszerük miatt jobban vonakodnak attól, hogy végleg Európába költözzenek. Törökországban jó fogadtatást és iszlám vendégszeretetet élveznek, ráadásul a a Szíriával szomszédos országokban arabul is meg tudják értetni magukat, és megszokott kulturális környezetüket sem kell elhagyniuk.