A Magyar Nemzet Online tudósítása szerint rendőrsorfal választotta el egymástól a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom migránsok elleni tüntetését a szélsőjobboldal idegenellenes megmozdulása ellen tiltakozóktól. Bár a Facebookon ezernél is többen jelezték, hogy részt vesznek a tüntetések, az MNO csak néhány száz embert látott.
A hvg.hu arról számol be, hogy feszült volt a hangulat a téren, a migránsokat segítő magyar civilek a szélsőjobbosok elől biztonságos helyre menekítették a menekülteket. Amikor a rendőrség egy 10-15 fős csoportot vezetett el közvetlenül a hatvannégy vármegyések mellett, azok tapsoltak és huhogtak, írják. A hvg.hu szerint egy szélsőséges tüntető egy a Keleti pályaudvar lépcsőjén helyet foglaló cigány párt is vegzált. A lapnak nyilatkozó tüntetőket nem érdekli, hogy háború van ott, ahonnan a migránsok jönnek, azt szeretnék, ha visszatérnének a hazájukba.