Néhány szó a fideszességemről

Noha írtam róla számtalanszor, és nincs olyan momentuma, amelyik ne lenne ismert, mostanában mégis többször gondoltam rá, hogy írni kéne róla.

Aggodalmát fejezi ki az elmúlt napokban Munkácson történt fegyveres összetűzések miatt és a rend mielőbbi visszaállítását kéri az ukrán hatóságoktól a Fidesz-KDNP EP-képviselőcsoportja, tudatta szerdán Bocskor Andrea, a delegáció kárpátaljai származású tagja.
Meggyőződésünk, hogy az ukrán állami szervek feladata a törvényesség betartatása és határozottan fel kell lépniük a különböző törvénytelen felfegyverkezett csoportok ellen, áll Bocskor Andrea közleményében, melyben azt is világossá teszi, hogy a küldöttség elvárja a rendvédelmi szervektől, hogy mielőbb állítsák helyre a közrendet, és garantálják a civil lakosság, ezen belül a Kárpátalján élő csaknem 150 ezer magyar biztonságát.
Bocskor közli azt is, hogy más uniós politikusokkal együtt az események alapos kivizsgálását és a vétkesek felelősségre vonását várják el. Most mindennél fontosabb a jogállamiság és a közrendet biztosító törvények betartatása, a civil lakosság biztonságérzetét garantáló intézkedések meghozása, szögezi le a közlemény, nyomatékosítva egyúttal, hogy kizárólag az állami szerveknek van joguk a közrend fenntartására és a fegyverhasználatra. Munkácson a múlt hét végén három halálos áldozatot követelő fegyveres összetűzés robbant ki a Jobb Szektor szélsőséges szervezet emberei és Mihajlo Lanyo ellenzéki parlamenti képviselő testőrsége között, amibe beavatkozott rendőrség.