Semjén: A magyaroknak nem kell történelmet hamisítaniuk

2015. június 04. 09:21

Magyarországnak „nincs szüksége történelemhamisításra, mert a történelmünk olyan értékes, hogy önmagában megáll – ellentétben más országok történelemhamisításával” – mondta Semjén Zsolt az M1 műsorában a Nemzeti Összetartozás Napja alkalmából.

2015. június 04. 09:21

A nemzeti összetartozás napján mindenhol tartanak megemlékezéseket, ezáltal „mindenki tudatosítja magában, hogy egy nemzet vagyunk” – mondta Semjén Zsolt nemzetpolitikáért felelős miniszterelnök-helyettes az M1 aktuális csatorna Ma reggel című műsorában csütörtökön.

 
Semjén Zsolt emlékeztetett: összefüggő törvénysorozat született az egyetemes magyarság megtartásáért. Három alapvető fontosságú törvényről van szó, a legfontosabb az alaptörvény, amely nem csak azt mondja ki, amit korábban, hogy Magyarország felelősséget érez a külhoni magyarságért, hanem azt, hogy felelősséget visel. Tehát alkotmányból következő kötelezettség támogatni a külhoni magyarokat – mondta.
 
A másik alapvető fontosságú jogszabályként a miniszterelnök-helyettes a honosítási törvényt említette, amely – mint mondta – lehetővé teszi, hogy közjogilag is kapcsolódjanak Magyarországhoz azok a magyarok, akiket „a történelem viharai elszakítottak”.
 
Szavai szerint a harmadik jogszabálynak, a nemzeti összetartozási törvénynek spirituális jelentősége van. Az államnak, miközben kulturális programokat, oktatási intézményeket támogat, elsősorban „katalizátornak” kell lennie. Kifejtette: az a cél, hogy minél több személyes szál szövődjön, és ezek mintegy hajszálgyökerekként átszőjék a Kárpát-medencét. 
 
A nemzeti összetartozás napján látható, hogy ez a lehetséges válasz Trianonra: nemzetegyesítés az állampolgársággal, a külhoni magyarok támogatása, és az, hogy a magyar állam teljes súlyával kiálljon az autonómia mellett – mondta. 
 
Semjén Zsolt azt mondta, a nemzeti összetartozási törvénynek és a kormány nemzetpolitikájának köszönhetően már teljes parlamenti és társadalmi konszenzus van a legfontosabb kérdésekben. Hangsúlyozta: pár évvel ezelőtt nem így volt. Egyetértés van abban, hogy jár az állampolgárság a külhoni magyaroknak, ebből következően a szavazati jog, és az autonómia – a tömbmagyarságnak területi, a szórványmagyarságnak kulturális autonómia – fejtette ki.
   
Ahhoz, hogy a magyarság megmaradjon, erős támogatási rendszert kialakítani. Felhívta a figyelmet arra, hogy ennyi pénzt még soha nem fordítottak a külhoni magyarságra, különösen az iskolarendszerre. Kitért a honosításra is, megemlítve, hogy eddig több mint 730 ezer állampolgársági kérelem érkezett, és 690 ezren le is tették az állampolgársági esküt.
 
A miniszterelnök-helyettes közölte: a kormány elkötelezett a szórvány megtartása iránt is (példaként említette a dél-erdélyi településeket), jelentős támogatásokat fordítanak például arra, hogy iskolabuszokkal eljuttassák a gyerekeket környező településekről a magyar oktatási intézményekbe.
 
Semjén Zsolt a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában is beszélt a nemzeti összetartozás napja alkalmából. A többi között azt hangsúlyozta: Magyarországnak „nincs szüksége történelemhamisításra, mert a történelmünk olyan értékes, hogy önmagában megáll – ellentétben más országok történelemhamisításával”.

Összesen 269 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
kitiltott
2015. június 04. 20:03
Mondjuk ki hátha ők is megértik.. Trianon a Magyar holokauszt!
Akitlosz
2015. június 04. 15:10
Semjén: A magyaroknak nem kell történelmet hamisítaniuk Akitlosz: A fidesznek sem kellene. Mégis miért teszik? Tesztkérdés: Mikor és ki is alapította a magyar államot?
Bigbeeeee
2015. június 04. 14:10
Nem kételkedem a jóindulatodban, de frázisokat pufogtatsz. Trianon hatásait pusztán magyarországi kormányzati intézkedésekkel nem lehetséges megszüntetni. (Amivel nem állítom, hogy ezek a kormányzati intézkedések feleslegesek, sőt!) A probléma nemzetközi, ergo nemzetközi megoldást igényel. Az meg folyamatos segélyhívás (ezt nevezik kismagyarországi eufemizmussal folytonos siránkozásnak) nélkül illúzió.
sine ira et studio
2015. június 04. 13:47
Szerintem a szellemi megújulás ott kezdődne, hogy beismerjük: 1920-ban, de inkább 1918-ban leégtünk. Kudarcot vallottunk az ország összetartásában és a megmentő munkában. És ebben nem csak Kun Béla, vagy Károlyi a hibás, vastagon benne van a magyar arisztokrácia, amelyik 50 év kormányzás után háttérbe vonult, és előtérbe állította ezt a szerencsétlen, tehetségtelen Mihályt, hogy aztán lerázza ennek a felelősségét, és "vörös grófként" rajta verje el a port. Magyarországon nem azért jött a sokak által démonizált "patkánylázadás", mert az országot annyian akarták volna tönkretenni, hanem azért, mert a nemzet nem termelt ki magából olyan politikusokat, akik ezt a válságot menedzselni tudták volna. Ha ez megvan, elkezdhetünk törekedni arra, hogy többet ilyen kudarc ne fordulhasson elő, hozzon bármit a történelem.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!